surikata001

Může být polyp na orgánu metastázou z jiného ložiska rakoviny?

Hezký den, teta má polyp na děloze a nikdy dřív nic podobného neměla, tak mě napadlo, jestli nemůže mít chudinka rakovinu a tohle by bylo jenom jako její projev. Ona je pořád dost unavená a tak. Její dcera je z toho úplně vedle, tak ten strach přenesla i na mně, mám tetu moc ráda. Taky jsem teď trošku na tematiku zdraví citlivější, sama mám absolvovat CT vyšetření, nějak se nám to sešlo.

Nejlepší odpověď
annas

Teta by měla jít na gynekologické vyšetření. Diagnózu může stanovit jen lékař.

Na netu se dovíte jen obecně, o co jde. I když odpoví lékař, u každého jedince to může být jinak.

Přečtěte si článek od MUDr. Zbyňka Mlčocha:
Děložní polypy – léčba, příčina, příznaky, sex, těhotenství

http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­formace/medici­na/nemoci-lecba/delozni-polypy-lecba-pricina-priznaky-sex-tehotenstvi

Další odpovědi
mosoj

Polyp je polyp a ne tumor. Potvrzuje se to histologií. Malé polypy se nechávají pokud se nezvětšují, větší odstraňují. Také záleží kde se vyskytují.