Avatar uživatele
Savier

Může být pedofil normální člověk?

Hlasujte v anketě
Zajímavá 0 před 106 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
da ny

Ano

Z mého pohledu, jen tehdy, pokud pedofil dokáže svou sexuální
orientaci potlačit a děti sexuální aktivitou nezneužívá.
Pak se pro okolí jeví a dá se řadit, jako „normální člověk“.

Pedofilie je sexuální orientací na předpubertální, tedy dětské objekty bez vyjádřených sekundárních pohlavních znaků.
Pedofilie, podobně jako poruchy sexuální identifikace, má povahu celoživotního zaměření,.
Mohou být zcela popřeny a potlačeny. V takových případech někdy dochází k sublimaci pedofilních tendencí. Třeba i do špičkových děl uměleckých, nebo do vynikajících výkonů v oblasti práce s dětmi a pedagogiky.
Pokud není přístup pedofila k objektu agresivní, zůstává případný sexuální kontakt s dítětem někdy velmi dlouho utajen.
Pedofilové se dovedně vtírají do světa dítěte. Využívají při tom své schopnosti vcítit se do psychiky dětí.
Je pravděpodobné, že většina pedofilních mužů nikdy nevyhledá lékaře ani sexuálního poradce.
Blízko k pedofilii má efebofilie (homosexuální) či hebefilie (heterosexuální), což je specifická erotická orientace na mladé pubescentní objekty. Zejména homosexuální muži trpí někdy touto parafílií a vyhledávají k intimnímu sexu chlapce ve věku 12–14 roků.
https://www.wi­kiskripta.eu/w/Pe­dofilie

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Rokio

Ano

Většina pedofilů dětem neubližuje. Spousta z nich normálně pracuje.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ametyst

Jiný názor

Z deviace se nemá dělat normálnost. Potom je jen krůček k rozmělnění viny a neviny- a nakonec si za to oběť mohla sama!

Upravil/a: Ametyst

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Jiný názor

Pokiaľ sa pedofília u daného človeka neodhalí, je tento jedinec pre verejnosť považovaný za „normálneho“ zdravého.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Ano

Pokud bude mít pod kontrolou své myšlenky, které by ho sváděly dělat zvrácenosti, může být normálním člověkem. Je potřeba se naučit rozlišovat mezi správným a špatným myšlením a jednáním.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Jiný názor

Co podle Tebe znamená „pedofil“ a co podle Tebe znamená „normální člověk“?
Pedofil už z principu není normální člověk. Normálního člověka zkrátka nelze označit žádným slovem „fil“. Je otázka, jestli nějaký normální člověk existuje.

Může pedofil žít bez potíží ve většinové populaci? Podle mně ano. Samo slovo pedofil z principu ještě neznamená, že lidem nějak škodí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Jiný názor

Netrestáme (společnost) člověka za to, že je pedofil. Stejně jako netrestáme člověka za to, že je například zloděj, vrah, nebo co já vím. Trestáme člověka, teprve až když si způsobíme průser. Čili, jednoduše, nejprve v našich řadách nutně musí být oběti, abychom se vůbec mohli trestat. Takto jsme (entita) nastaveni, takto máme nastaveno pochybné právo. A nepomůže plakat, nepomůže být chytrý jako rádio, nepomůže nic. Vzpomeňme na „filozofa“. Až já se rozhodnu, že cokoli udělám, udělám to. Tečka. Jsem teď, před budoucím činem, nenormální? Můžeš nad tím hluboce bádat. Napsat o tom hromady knih/domněnek. Děkuju.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kk22

Jiný názor

Hodně záleží na tom, jestli svoji “úchylku” řeší s odborníky, či nikoliv. Pokud si tento problém uvědomuje a pracuje s ním, mohl by se do jisté míry považovat za ,,normálního”.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Ametyst: Jaká vina a nevina? To budeme všechny házet do jednoho pytle? Směšujete nějakou sexuální orientaci s trestným činem. Bacha na to. Kdybych měl být souzen a trestán za každou myšlenku kterou jsem kdy měl, trest smrti by byl málo. Obávám se, že jen velmi málo lidí by tento soud přežilo.

Nový příspěvek