Avatar uživatele
Zlatý

Může být diastolický tlak vyšší než než systolický?

Případně stejný? Já vím, je to hloupá otázka ale vy už jste zvyklí :)
Doplňuji:
Já to tušil že to tak nějak bude, ale dokážete mi někdo ještě najít, jaký rozdíl mezi dia a sys je hraniční/rizikový? A jestli je nebezpečnější mít tlak 250/120 a nebo 120/116.

A když už jsme u toho, tak ještě poslední dotaz, jaký je rekord v nejvyšším naměřeným tlaku u člověka, aniž by ta osoba zemřela, a jaká byla příčina?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Odpovídá Dr. Francis J. Uricchio a další lékaři.

Systolický krevní tlak se vyskytuje během kontrakce srdce. Krevní tlak klesá postupně až do dalšího kontrakce. Diastolický krevní tlak je tlak bezprostředně před následným kontrakce. Diastolický krevní tlak nemůže být nikdy vyšší než systolický krevní tlaku.

https://www.healthtap.com/…


Co se stane, když se diastolický rovná systolickému?

Neupravený překlad.
Systolický a diastolický tlak se blíží sebe je znakem perikardiální tamponádou, která je, když tekutina začne vyplnit vak kolem srdce (osrdečník). To způsobí, že tlak na zvýšení na srdce, která sníží čerpací sílu srdce. Srdce nebude moci cirkulovat krev účinně tak tělo začne jít do šoku (vyvolávající pocení končetin, zvýšení tepové, zvýšené respiraci). Vzhledem k tomu, tlak na srdce zvyšuje, srdce pracuje tak tvrdě, že to začíná být unavený a ... Srdeční zástava, ne-li defibrillated, povede k smrti.

Read more: http://wiki.answers.com/…

http://translate.google.cz/…
Doplňuji:
Reakce zdravotní sestry.

Nejvyšší, tlak, který jsem vidělla, měla žena s sub-arachnoidální krvácením - 298/146 - byla těhotná a křičela v plných plic. Velmi smutné. Zemřel v nemocnici na stole. Dítě přišlo na svěšt císařským řezem - přežilo.
-------
Není uvedené jedno číslo, ale jako nejvyšší jsem našla 280/180, jinak se uvádí kolem 250/150, 230/160...
http://translate.googleusercon tent.com/…
------
Systolický x diastolický tlak - větší nebezpečí záleži na věku.

Nebezpečné je, že zpravidla u starších lidí, kteří mají nízký diastolický krevní tlak, ale vyšší systolický krevní tlak, je větší pravděpodobnost vzniku srdečního selhání, než tu těch s vyšší úrovní diastolického krevního tlaku.

Diastolický krevní tlak byl a nadále zůstává, závažný pro mladé lidi. Čím vyšší diastolický krevní tlak, tím vyšší riziko při srdečním infarktu, mrtvici a selhání ledvin.

Jak se lidé stávají starší, diastolický tlak začne klesat a systolický krevní tlak začíná stoupat a stává se důležitější. Zvýšení systolického krevního tlaku také zvýšuje šance na infarkty, mrtvici a selhání ledvin.
---
V minulosti se věřilo, že zvýšený diastolický krevní tlak byl nejvýznamnější prediktor nepříznivých výsledků, ale nyní je známo, že zvýšený systolický krevní tlak má významnější negativní dopad na člověka.

viz odkaz
http://translate.google.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Může, ale to již nebuideš mezi námi ! Tak jako je nebezpečný výsoký TK tak je nepezpečný malý rozdíl mezi dia a sys tlakem .

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

Já to tušil že to taknějak bude, ale dokážete mi někdo ještě najít, jaký rozdíl mezi dia a sys je hraniční/rizikový?

Avatar uživatele
Zlatý

Lucijej

V sousední dimezi určitě.

 

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1915
Zlatý mosoj 1567
Zlatý marci1 1425
Zlatý annas 1155
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý gecco 847
Zlatý briketka10 789
Zlatý quentos 758
Zlatý Kepler 625
Zlatý iceT 579

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.