ahold

Musí být očkování proti covidu v první i druhé aplikaci od stejného výrobce?

Nejlepší odpověď
Emefej

Ano, musí. Jednotliví výrobci dělají vakcíny různých typů a „míchat“ se to nemůže.

Další odpovědi
Pepa25

Ano

elkon

Kdybys sledoval zpravodajství, tak bys věděl, že už se to testuje.

zjentek

Tak pokud budu zdravě uvažovat, troufnu si pak tvrdit, že by být nemuselo, pokud by jednotliví výrobci vyráběli tutéž vakcínu.

Ale dobrá otázka. Hodně vypovídá o celém smyslu tohoto očkování jako takového, zejména pak ve vztahu k chápání významu vakcíny relativními spotřebiteli, tedy možnými očkovanými.

led

Ano, musí byť rovnaká. Účinnosť vakcíny je závislá nielen od rovnakého výrobcu, ale aj rovnakej marže. to znamená, ak sa z balíka zoberie ampulka na 1. očkovanie, súčasne sa musí odložiť ampulka na 2.očkovanie.
Takže obrazne zo 100 ampulkového balíčku sa očkuje 50 ľudí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Škoda brzo uzavřené otázky.
Emefej, Pepa, Elkon: Můj rozum říká, že každá může cílit na jiný protein toho viru. Pokud jedno očkování má účinnost řekněme 15% a druhá dávka to zvýší na 80, pak kombinace dvou různých očkování může mít účinnost kolem 20–30% a nikoli 80 jak by se po druhé dávce dalo čekat. Nicméně nemáme jistotu a v rádiu jsem slyšel že tu kombinaci chtějí prověřit.

Led: Ad stejná šarže: pardon, ale to je nesmysl. 1, je problém se životností té vakcíny. Zvlášť u té co musí být v „extra“ ledu že snad ani ten suchej nestačí. 2. každou chvíli je ve zprávách jak jsou očkovací centra nabádána aby očkovala co mohou a nedělala zásoby, zatímco z očkovacích center jsou zprávy, že si nějaké zásoby dělají aby byli schopni doočkovat rozočkované pacienty když se očekává nižší dodávka vakcín než bylo prezentováno dříve.