Tajmi

Můj taťka má sestru a ta má dceru,která má dítě. V jakém vztahu je to dítě k mému otci a obráceně?

Nejlepší odpověď
Edison

Praneteř/prasy­novec – prastrýc?

Další odpovědi
Palpatine

Neteř ku strýci

led

edison, platí to bez otázniku

Dochy

Když ti „pra-“ jsou podle mně takoví sporní… pro jaký vztah přesně se použije „pra“ a pro který už ne? Společný předek o úroveň dále? objekty o generaci více od sebe?

Dcera mého bratra je má neteř. Co její dcera? Co dcera mého bratrance?

(Nehádám se, i když to tak možná vypadá 😉 uvítám přesné vysvětlení)

Edison

Jsem si nebyl tak úplně jistý… 😉