led

Možno zmeniť nemenné?

Žil raz jeden bojovník pochádzajúci z najvyššieho rodu bojovníkov. Jedného dňa do dediny vtrhlo nepriateľské vojsko a všetkých pozabíjalo. Bojovníkovi sa podarilo prežiť. V tom čase bol totiž na love. Po návrate zistil, čo sa stalo. V tej chvíli sa cítil úplne sám. Všetci jeho priatelia boli mŕtvi. S veľkým smútkom sa vybral na cestu do hlavného mesta, aby oznámil panovníkovi, čo sa stalo.
Na svojej púti stretol starčeka. „Aspoň nebudem cestovať sám.“ pomyslel si a dal sa so starčekom do reči. Ako tak putovali rozprával bojovník starčekovi svoj príbeh. Po celú dobu ho starček počúval bez jediného prerušenia. Keď bojovník skončil s rozprávaním zostal ešte chvíľu ticho a potom sa opýtal: „Žil si život, ktorý si chcel žiť?“ Táto otázka bojovníka úplne zaskočila. Najprv chcel povedať: „Áno, veď som mal krásny život!“ V tom si však uvedomil: „Veď som chcel mať rodinu, statok a kľudný usadený život.“ „Bol to môj detský sen, ktorý som si nikdy nemohol splniť kvôli môjmu pôvodu.“ uvedomil si a podelil sa so starčekom o svoje zistenie. Na to mu starček odvetil: „Tvoja minulosť zanikla spolu s ľuďmi, ktorí ju poznali. Máš jedinečnú príležitosť zmeniť svoj život. Rozhodnutie je len na tebe, kým chceš v ďalšom živote byť.“

Čo chcel starček týmito slovami povedať?

Nejlepší odpověď
chudst

Predpokladam, ze tim myslel, ze vsechen jeho stary zivot je ztracen. Nyni zacina novy – a ten si muze zaridit, jak chce. Ze je bojovnikem – dobre, ale to nyni vi uz pravdepodobne pouze on. Pokud se rozhodne, ze to chce zahodit za hlavu, ma moznost.

Další odpovědi
tom004

Trochu mi to připomíná známé,„všechno zlé,je k něčemu dobré“.Má možnost,jít cestou pomsty,utápět se v žalu,a vzpomínkách.Ne­bo,začít znovu,jít dál,a splnit si své sny.I když,jinak,a v jiných podmínkách.

anonym

Je to jako " bohuzel " nekdy i ze soucasnosti. Rodice lekari tak nejak predpokladaji , ze se jejich syn bude venovat take medicine … a pokud ne , zacnou spory.
K povidce : Pochopila jsem to tak , ze sice smrti spousty pratel bojovnika ma on nyni diky tomu moznost nabyt svoji svobodu. -iv-

led

pre netrpezlivých, celý príbeh je tu:
http://www.xraj­.jecool.net/2011/08­/21/pribeh-o-bojovnikovi/

chudst

Fajn, je to rozsireno jeste o dalsi zapletku, ale jinak jsem to predpokladam vystihl.

chudst

A moc hezky pribeh, mimochodem.

led

išlo mi o myšlienku.

anonym

Mila Led , podivejte se na me. ! Ze zakladu se tady musim zmenit. Behem jednoho dne. ! A jde to. ! ( zatim ) . Stoji me to strasne sily. 🙂
Proste ja chci i dnes napsat zase neco " vtipneho " , ale nechci nikoho popuzovat , tak se ovladnu …
A ted me pekne s Chudstem pochvalte , nebo se vse vrati do starych koleji. ! 🙂 -iv-

led

Milá -iv- nie mienka moja alebo iných ľudí ale:
„Máš jedinečnú príležitosť zmeniť svoj život. Rozhodnutie je len na tebe, kým chceš v ďalšom živote byť.“
toto je rozhodujúce. Žiadny med okolo úst (pozor, mám rada horčicu).

anonym

Led , tak jak to tedy je. ? Ja to pochopila tak , ze ten bojovnik mysli , ze hned , od toho dne muze zmenit svuj zivot …
ale vy pisete az ten dalsi zivot … ?
Ale chapu i to … , ze kdyby to opravdu tak bylo , takze v pristim zivote budeme zit tak , jak " si zaslouzime ".
Musite si precist knihu : Karma. Slibte mi to. Neni to zadne abrakadabraka , strasne se u toho nachechtate a je v tom take vse nenapadne popsane. Pokud ji nesezenete ani v knihovne , napiste mi. -iv- 🙂

led

  • iv-

Karma, to je všeobecný názov. Bližší názov by som prosila, prípadne autor. Určite si to pozriem. A by sa mi to nepodarilo zohnať, kde vám mám napísať? (nemáte prístup cez profil. Ja mám kontakt cez profil, nežiadúcim sa ubránim)
Ďalší život, to nie je reinkarnácia, ale život, ktorý chcete žiť od momentu, keď sa ta rozhodnete. Každá z nás už také rozhodnutie má viackrát za sebou. Osamostatnenie sa, manželstvo, deti, nové zamestnanie,…vždy sa niečo v nás zmení.
Vo vašom prípade to beriem ako premenu z prázdninového úletu naivno-vypočítavej blondýny na reálne mysliacu ženu.
Prepáčte moju občasnú tvrdosť vo vyjadrení ale taká je realita života (ak chce človek niečo dosiahnúť, bez tvrdosti sa nezaobíde).

anonym

Led , vas jazyk ( slovensky ) i kritiku zmekci. 🙂 Na vas se neni snad ani mozne zlobit.
Knizku jsem mela pujcenou od sestry . Napisu ji , at mi napise autora. Ja co prectu , tak ani nevim druhy den jak se kniha jmenovala a kdo byl autor nevim vubec nikdy. 🙂
Napisu vam to sem. -iv-

led

Ďakujem. V profile mám voľný kontakt.

chudst

Jasne, ale tak ja ji pochvalim :) I kdyz je rozhodnuti na ni, neznamena to, ze ji za to nemuzu pochvalit =o)

led

🙂