Rico

Možná to tu už někdy padlo, věříte v boha?

Nejlepší odpověď
quentos

ano, ale ne v tu stvůru, kterou nám předhazuje církev, která trestá sebemenší „hřích“, jejíž odpuštění si lze dokonce KOUPIT ¨(považte!) za odpustek apod. Věřím v Boha tak, jak jej shrnuje dílo „Hovory s Bohem“ Neala D. Walscha, jako bezmezně a bezpodmínečně milujícího, všeobjímajícího, jehož jsme všichin součástí a jednotu s nímž prožíváme při intimním fyzickém spojení.

Další odpovědi
panenka

Já věřím

anonym

ne,ale nerouhám se

iceT

Moje babicka verila,moje mamka veri a ja verim,ze neco mezi nebem a zemi je.

Miroslavst

Ne, protože jsem ho neviděl.

led

Ja som naivná. Verím
v dobro človeka…

dagry

Nevěřit je hřích !!! (hláška z Bohuša).
Já nevěřím… ale něco je …

martina1

Já ani nevím.Ale vypadá to,že ano.Jsem křtěná katolička a asi tím,že babička mluví o bohu jako o někom,koho jsme dlouho neviděli,ale třeba někdy přijde,tak si ho opravdu představuji jako strýčka,který někde daleko žije,ale nestýkáme se,ale víme o sobě.Nechodím kvůli tomu každou neděli do kostela a nemodlíme se před každým jídlem,ale…

Michal

Už jsem to psal ,věřím,že existuje něco, chcete-li Něco mezi nebem a zemí.

anonym

Věř a víra tvá tě uzdraví.

rybíz

Nevěřím, ale řeknu vám tento příklad, od věřících lidí. Například, někdo onemocní nebo má velkou smůlu apod. Protože se modlí a prosí boha o uzdravení nebo o pomoc, tak pak, když se uzdraví nebo vše dobře dopadne, věří, že mu bůh pomohl. Když se neuzdraví, nebo to dopadne špatně, říká, že nás bůh zkouší, jak máme pevnou víru a proto nás za naše hříchy trestá! Takže, tak nebo tak, věří, že je to od boha spravedlivé.

ladyhawke

věřím, ale v dosti odlišné formě než je nám servírován organizovanými náboženskými skupinami. Ty jsou samy o sobě jen kvalitnější formou byznysu.