zbyndo

Môže po dlhodobom užívaní IBALGINU dôjsť k závislosti na tomto lieku?

Zdá sa mi,že moja partnerka bez neho nemôže byť,aj keď nemá bolesti

Nejlepší odpověď
ivzez

K psychické závislosti může za určitých okolností dojít
i u toho, co za běžných okolností závislost neprobouzí.

Další odpovědi
Alesh

No, minimálně si zlikviduje játra (pečeň). Jinak je to taková klasika, lidská blbost, než by řešili proč tu bolest mají a tu příčinu se snažili odstranit nějakou přirozenou cestou, tak do sebe raději nablijou nějakou chemii, která jim jen dočasně uleví.

Edison

A co na to příbalový leták? Lékárník? Lékař?

Kepler

Psychická závislost vzniknout může, pokud jí to analgetikum o nízké účinnosti nějakým způsobem přináší úlevu. I když jsem medicínský laik, nepokládám to za pravděpodobné. Pouze z vlastí zkušenosti jen vím, že takový Tramal, což je opioid a větší páka, takovou závislost vyvolat může. Po něm má člověk taky rozpustilou a veselou náladu a závislost může být i fyzická, s tendencí navyšovat dávky. Ale Ibalgin?

Roman71

Psychická závislost je velmi pravděpodobná, a navíc hrozí, že lék, při pravidelném užívání, v případě nemoci nebude účinný.

Edison

Ivzez, přesně to jsem chtěl napsat… 😁 Pak sem se praštil do prstu a ujelo mi něco docela jinýho… 😁