orestez

Montáž vertikálních žaluzií je jednoduchá? Co s problematikou čedičové vaty a délky šroubů?

Plíšek kterej je drží, má dírku 6 mm. Na uchycení by stačily 2 zatloukačky. No jenže strop verandy je zateplený vatou tl. 100 mm + lepidlo. Dlouhý vrut kterej jsem našel, 14 cm, má hlavičku kónickou na zapuštění. To by překáželo při zaklapnutí lišty. Je to o ploché hlavičce šroubů a nastavení šroubování do betonu. Chci něco dělat a vím, že to nejde. Turbošroub je široký. Pružný držný plíšek bych převrtáním na větší průměr zeslabil. Co s tím?
*
Pak v bytě další mizérie. Snížený strop SDK. Když koupím hmoždinky do SDK, neutrhne se to? Na jednu vertikální žaluzii jsou jen 2 zacvakávačky. Vzal jsem žaluzky abych je nemusel kupovat přes Aliexpress. Dal jsem protihodnotu 2 balíky Plzně. Teď byly ‚v akci‘ v Bille. No, tak to mám. A zas další problémek, že pod okny mám radiátory. Pásy jsou dlouhé. Hlavně mě štvou ty dlouhé šrouby. Jak to udělat?
Beton,
Lepící vrstva cca 1 cm,
Vata 10 cm,
Armovací stavební mřížka, lepidlo,
Fasádní barva zrnitost 3.

Odpovědi
cukrar

Vždy se najde řešení, pozvěte nějakého šikulu, který to umí a poradí si. Místo dlouho šroubu (14 cm, má hlavičku kónickou na zapuštěn), použijete kombi šroub, na který přišroubujete „držák“ z něčeho, co máte kolem a pak k tomu připevníte držák žaluzky.
Já v tom nevidím problém. Chce to šikovnost .

orestez

Cukráři, jak zpíval Gott, to musím zvládnout sám. Pokusné řešení koupit vruty 14 cm vyšlo. Flexkou jsem obrousil nechtěný kónus. K vyvrtání mi pomohla hračka z Lidlu, příklepová vrtačka AKU 1 joul.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/strop-verandy-je-silikatova-omitka-mam-tam-prilepit-svetelny-pas-led-je-zde-v-zime-vlhko