orestez

Strop verandy je silikátová omítka. Mám tam prilepit světelný pás LED? Je zde v zimě vlhko.

Zatím pás pohozen zkušebně na zem, je to skvělý, téměř luxus. Okna se v zimě rosí. LEDky jsou obaleny silikonovým překrytím. Samolepící vrstva. Kdybych to hodil na strop, zřejmě se bude hodit silikonová housenka, omítka je zrnitosti 3,5 mm. Asi by to samolepka neudržela. Co vlhkost? Vadí?

Nejlepší odpověď
aliendrone

No, na pevnost uchycení samolepky bych nespoléhal. Silikon by to podle mne udržel, ale s ohleden na dobu, po kterou bys to musel fixovat než ztuhne je to nepraktické. Podklad očisti a zpenetruj, přilep to třeba Mamutem a poté to přeplácni průsvitným sanitárním silokonem – to by mělo něco vydržet.

Další odpovědi
Drap

Pokud tam dáš lehce silikon, tak vlhkost by vadit neměla.

Kepler

Samolepka držet na omítce určitě držet nebude, ani silikonové lepidlo. Jestli je to provedení pásky dostačující do vlhkého prostředí se dozvíš jedině z údajů od výrobce. Silikonové překrytí LEDek může taky chránit jen proti stříkajíci vodě, s čímž se může počítat i na kuchyňské lince.

Michálek1245

Jako asi bych se toho nebál. Klidně bych tam dal i světelný závěs nebo něco takového. Ale rozhodně tedy doporučuji dát si tam časovač, ať vám to nesvítí pořád a nehyzdíte to vypínačem. Případně je řešení i nějaké pohybové čidlo. Záleží, jak často přes tu místnost chodíte nebo se chystáte chodit.

orestez

Keplere, asi bude do kuchyně. Držet ale na omítce nebude. Myslím že zvolím tento postup: na strop přilepím masku z papírové lepící pásky. Tedy 2 pásy v rozmezí š. Led pásu. Nanesu bílý silikon, zahladím plastovou kartou. Papír odstraním. Po vytvrzení silikonové vrstvy mám dobrý podklad k přilepení LED.

Kepler

Nejlepší řešení mi připadá to od aliena, Silikon ne-e, ten fakt na omítce nemusí držet. To už radši nějaký tmel k zahlazení a nemusí to být zrovna mamut. Chce to něco anorganického a dobře vyhladit. Papírová maska je fajn.

aliendrone

Hmm, tak HODNĚ ŠTĚSTÍ, až budeš něco lepit na zaschlý silikon. Ještě tak na akryl, ok. Já bych na to použil toho Mamuta rovnou na zpenetrovanou omítku. ;) :D :D

orestez

To se pozná, kdo je kdo. Zpevňovač mám taky. Zase dobrá rada od někoho, o kom by se všeobecně vytvářelo vědomí, že nic neumí:-)

orestez

Drape, ok. Ještě časovač do zásuvky a luxus. Ježíš tady je tak pěkně s pivečkem.