Rokio

Moje známá si chce pořídit nový mobil, protože ten starý se jí rozbil. Jaké nedostatky má tento mobil, který si vybrala?

Zde je odkaz na nový mobil, který si chce moje známá pořídit: https://www.tsbo­hemia.cz/huawei-p20-lite-midnight-black_d292154­.html?fulltex­tword=huawei%20p20%20li­te

Jaké jsou jeho největší nedostatky? Jaké má nevýhody?

poznámka: Daná známá si to sama přeje. Chtěla by vědět, jaké má nedostatky.

Odpovědi
Kepler

Jaké konkrétní nedostatky tenhle model má nemůžu vědět, na ty bych přišel až po delším užívání. Obecně ale jsou takovéto chytré mobily velké jako kráva (tudíž jsou neskladné), displej je věčně upatlaný od prstů, náhodný dotyk všechno zničí a to nejdůležitější: musí se nabíjet každý den. Nechtěl bych to ani zadarmo. Nebo radši jo, okamžitě bych ho prodal.

FreddieR

Podle mého názoru, dnešní mobily, zejména v této cenové kategorii, jsou slušnými stroji a bavili bychom se asi jenom o tom, jaké funkce nemají, než jaké nedostatky má. To si každý určí sám, jaký je jeho nedostatek. Jestli nám nevadí, že nemá wireless nabíjení, tak to ani nepovažujeme za nedostatek. Má kvalitní displej, je pravděpodobně docela svižný a za takovou cenu nabídne i slušné funkce. Pro mě by nebylo co řešit. Vzhled je moderní a podle recenzí je i docela oblíbený. Asi bych doporučil číst recenze. Takže asi tak.

Muffz

Tenhle kousek je konkurenceschopný Iphonu X, který stojí trojnásobek. Známý v práci ho měl hned od vydání a pochvaloval si ho na všech frontách. Hardwarově je na tom perfektně, Android je taky pěkně optimalizovaný. Na dnešní poměry v té cenové kategorii má „slabší“ foťák (je to takový nadprůměr, neoslní, neurazí) v porovnání se Samsungem a Iphonem. (pamatujte, víc Mpix neznamená lepší fotky, jak si mnozí stále myslí)

Je to i pěkný designový kousek, sice kopie Applu, ale ten zase kopíruje jiné věci a dneska už člověk neví, co bylo dřív. Výřez někomu sedí, někomu ne, většina lidí ho po čase neregistruje a jsou rádi za více prostoru pro displej. Navíc tenhle má výhodu proti Xku, že výřez je malý, takže se na horní lištu vleze více údajů.

Hlavní nedostatek – je to Čína. Nikdy nevíš, na jaký kousek natrefíš. Obecně se ale situace zlepšuje a spolehlivost výrobců Hauwei a Xiaomi roste každým dnem.

Určitě bych ji tenhle mobil doporučil.

Arne1

V recenzi není vidět jaké navigační systémy to podporuje a hledat jinde se mi to chce.
Mně by u toho chybělo pohodlné bezdrátové nabíjení.

MichaelOffic

Nemohu posoudit. Ale asi bude dobrý. Nevýhodou se dá říct že výrobci kopírují od Apple vykrojený displej, pak že při pádu moc nevydrží, baterie při internetování nevydrží dlouho moc dlouho dle výkonu a rozlišení displeje.