stear

Může uškodit bezdrátové nabíjení mobilního telefonu, pokud takové nabíjení telefon nepodporuje?

Zdravím. Bezdrátové nabíjení zahřívá telefon, jeho baterii, více než klasické nabíjení a tím se snižuje její životnost, alespoň podle toho, co všude čteme. Pokud ale na bezdrátové nabíjení přiložím mobilní telefon, který bezdrátové nabíjení nepodporuje, může mu nějak uškodit?

Odpovědi
Edison

Nejen bezdrátové nabíjení zahřívá nejen jeho baterii, ale i obvody řídící nabíjení. Každé nabíjení také snižuje životnost každé baterie. Viz nabíjecí cykly, které má každá baterie omezené. Není mi ovšem znám důvod, proč by bezdrátové nabíjemí mělo poškodit klasicky drátově nabíjemou baterii, pokud nepůjde o extrémní frekvence a energie, ale to by spíš už poškodilo přístroj jako takový.