Berušinka

Moje matka začala být závislá na facebooku! Jak to mám řešit?

Už ani na jiné stránky nechodí (sem, …). Jen pořád sedí u pc a dělá něco s facebookem. Se mnou už ani moc nekomunikuje, kdykoliv jí „vyruším“, tak je vzteklá…je toho samozřejmě víc.
Doplňuji:
Tak to by se asi zbláznila – jednou mě ráno vzbudila s tím, ať jí jdu okamžitě spravit pc (byla to nějaka maličkost, ale tu si sama opravit nedokázala), nebo mě vyhodí z bytu. Teď už budu muset psat jen do diskuze. Tak mi, prosím, zkuste něco poradit tam. Opravdu nevím, jak to mám řešit.

Nejlepší odpověď
anonym

Rada bych pomohla,poradila,co takhle ji ukazat prave tyhle stranky s vasi prosbou,ja jako mama bych se asi zdesila,treba ji to probere,nevim co jineho.

Další odpovědi
anonym

asi neni dobre ji tvuj nazor vnucovat, casto co jiny popisuje jako zavislost a naduzivanim slova „porad“ tak ve skutecnosti neni .. zkuste si s ni vice povidat a snazit se aby povidani s vami chtela sama dat pred facebookem prednost 🙂 ale necekejte ze se vam bude na povel venovat kdyz to zrovna potrebujete, … je treba videt obe strany a umet respektovat druheho. Nevypinejte ji pocitac, nedelejte naschvaly, nehrejte si na toho kdo lepe vi co by mela ve volnem case delat, – to by mohlo situaci spis zhorsit nez naopak.

Toruk

Mám otázku: matka je sama (bez partnera), bez přátel? Proč je sama? Jakákoliv závislost tohoto druhu je jen falešnou náhradou za mezilidské vztahy. Možná se Tvojí mámě něco přihodilo, nebo se spustil nějaký psychický blok, který ji izoluje od lidí a v tom internetu hledá náhradu. Poradil bych, pokus se skontaktovat staré (její) přátele a taktně je zapojit do hry/ komunikace s mámou; je jen na Tobě, jestli jim naznačíš, že máma má problém. Pokud bude tento model vyhovující a máma si vzpomene, že skuteční přátele jsou mnohem lepší, než ti virtuální, pak je to dobrý krok. Pokud ne, je třeba dál analyzovat, hledat příčinu.

verka

…a má partnera?

anonym

Vyhoď pojistky,znič PC,polej klávesnici,prostě udělej něco,aby se nemohla dostat na internet.

9 řemesel

Každá rada drahá, jen mne napadá, snad někdo dodá i přesný návod , ZAKÁZAT na PC tyto stránky.„Jojo , asi to zrušili či co…“
PS: a nehledá tam přítele ?

oskar

Jo jo je to droga a není sama.

martina1

Na počítač si člověk hodně rychle zvykne,já už si taky někdy říkám,že tu sedím a místo toho bych měla dělat něco jiného,ale v mém případě se nebojím závislosti,prože jak začnu chodit,tak se sem nedostanu.A co takhle najít jí jinou zábavu a trávení volného času.Třeba kurz tance,nebo cvičení nebo ruční práce.Přihlašte se tam oba a třeba si tam pak sežene kamarádky a na ty virtuální jí nezbude tolik času.Jestli je celé dna sama,tak vyhledává spoleěnost,ale…Ji­nak bych se poradila s doktorem,protože jakákoli závyslost může přejí ve vážný problém.

Berušinka

To by na ní neplatilo – pořád jí to říkám, že je na tom pořád, ale ona, že si potřebuje taky trochu odpočinout. =(. Partnera nemá. Toho už dlouhou dobu nechce.