Mohu učit odborný předmět s bakalářským titulem?

Vystudovala jsem SŠ, která má jako jediná tento obor v republice a ráda bych se tam vrátila jako učitelka odborných předmětů. Je toto možné s bakalářským titulem?

Nejlepší odpověď
annas

Pro profesi učitele na SŠ se vyžaduje magisterský titul.

Jako bakalář můžete působit jako učitkel praktického vyučování na SOU, na SOŠ je to opět jinak.
https://pdf.o­su.cz/vyber-si-studijni-obor/?obor=2201

https://zpravy­.idnes.cz/uci­tele-studium-bakalar-konci-brzy-duc-/domaci.aspx?c=A171204­_204807_domaci_jn

Ptáte se na špatném místě. Obraťte se na ředitele školy, dovíte se víc. Netuším, zda vás může přijmout, i když nesplňujete předepsané vzdělání.

Další odpovědi
ivzez

Podle zákona o pedagogických pracovnících ( http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2004-563 )
splňuje učitel odborných předmětů kvalifikaci vysokoškolským vzděláním získaným studiem v akreditovaném magisterském studijním programu.

Nemůže-li však ředitel školy sehnat řádně aprobovaného učitele,
může za určitých podmínek zaměstnat i učitele neaprobovaného.
Většinou jde v takových případech o opakované pracovní poměry na dobu určitou (často jen od 1. září do 30. června) a s podmínkou, že si učitel
do stanoveného termínu kvalifikaci doplní (nebo aspoň začne doplňovat).

led

S nižšou „učiteľskou“ kvalifikáciou než magister môžte učiť v pozícii „majster odborného výcviku“. Ako riadny učiteľ viď.odpoveď annas. Platí to aj v ČR, pokiaľ mám ešte dostatočné informácie z minulého roku.

autacek

Ano.

anonym

Ze střední školy (na maturitním oboru) si pamatuji, že jsme tam měli učitelku s bakalářským titulem, takže podle mě to možné je. Ale je pravda, že většina učitelů mají magisterský titul a výš. Ale pokud je to vzácný obor a o učitele je nouze, tak byste neměla mít problém. To vám ale nejspíš řekne sám ředitel/ka školy.