MiaMstyy

Na VŠ jsou pouze gymnazisti?

Ještě dnes ráno, jsem zde pokldala otazku ohledně toho, zda li je sš ekonomická dobrá volba pro budouci studium. Z odpovědí mi tak nějak vyšlo, že ne, protože bych tam s ekonomkou neobstála. Což nechápu. Znám lidi, co šli na technicky tříletý obor a dostudovali dokonce i vš. Ženu co šla na zdravku a teď je doktorkou. Tetu co šla na obchodku a dostala se na práva, jenže dodělala pouze bakalare, protože vic nepotřebovala k povýšení, ale i tak by to mohla dostudovat. Také znám gymanzisty, kteří skončili ve fabrice.
To absloventi odborné sš nějak zlenivi a potom nemají na to, aby studovali dal oproti gymnazistum nebo co? Psychologove a učitelky mi doporučuji gympl, jelikož prý už teď se ví,že mám na to, abych se dostala na vš, ale jestliže teda na to mám, tak proč rovnou nejít na odbornou sš, když teda se na tu vš dostanu…? Asi je pravda, že nevidím smysl gymnázií. Já ho vždy viděla jenom v tom, že když nevím kam na sš, tak na gympl. Ale když jsem se dívala co se učí na ekonomice,tak jsem zjsitila, že pro mě je to vhodné a nechápu proč bych neměla oproti gymnazistům na té vš obstát. Stejně tam budou muset být všichni pilni a když si vyberu to co mě baví, tak to učení bude pro mě zajímavější a mohla bych to zvládnout. Prostě bych tedy chtěla vědět, proč je pro vás (jen některé, co mi odpověděli) téměř nemožné se dostat nebo nebo obstát na vš z ekonomky a abych se někam dostala, tak bych si musela platit soukromou nebo co…

Nejlepší odpověď
annas

Ne. Záleží na tom, kam se přihlásíte. Gymnázium lépe připravuje na přijímací zkoušky.

Když se přihlásí absolvent OA např. na ekonomický obor, má problémy s matematikou. Naopak má výhodu, že zná účetnictví. Gymnazista umí lépe matematiku, ale musí proniknout do základů účetnictví.

Výhoda odborné školy je ta, že získáte kvalifikaci pro vstup do zaměstnání – mmůžete, , ale nemusíte pokračovat na VŠ. Gymnázim připravuje na vysokou školou., maturita je všeobecná.

Záleží na vás, pro co rozhodnete. Ze SOŠ i z gymnázia můžete pokračovat na vysoké škole s tím, že na přijímací zkoušky se musíte připravit i z dalších předmětů, které jste na SOŠ neměla.

Je to čistě individální. Lepší je aspoň získat titul bakaláře. Nedá se zevšeobecňovat. Záleží na tom, kde je volné místo a zda s oborem najde třeba i vysokoškolák odpovídající místo.

Další odpovědi
Kepler

Kdepak! Jediné kritérium je zvládnutí přijímací zkoušky. Typ školy před VŠ může znamenat jak výhodu, tak nevýhodu. Gympl je univerzálnější a umí připravit na širší spektrum oborů. Naproti tomu třeba studenti chemické průmyslovky na VŠCHT měli výhodu v chemii, ale v ostatních předmětech dost plavali…

Drap

Ne. Na kteroukoli VŠ se můžeš přihlásit s jakoukoli maturitou z kterékoli školy.
Faktem je , že gymnázia zpravidla připraví na VŠ lépe, alespoň pro dva první ročníky, kde bývá největší úmrtnost.

ivzez

Ne, na VŠ studují i absolventi jiných SŠ.
Ale absolventi gymnázií jsou nejúspěšnější,
mají nejnižší „úmrtnost“.

Hlada

Učitelky doporučily gymnázium.
Psychologové doporučili gymnázium.
Zdejší uživatelé ráno doporučili gymnázium.
Ptáš se znova.
Je to marný, je to marný, je to marný.

xxx3

Já znám člověka, co nedokončil ani tu střední a vede si v životě mnohem lépe než řada vysokoškoláků. To znamená že nejlepším postupem je vykašlat se na vzdělání? To rozhodně ne! Jednotlivé případy toho, jak se někdo někam dostal, nedostal, vydržel tam, či nevydržel můžou být zajímavé, ale z hlediska pohledu na celek nic nevypovídající. Pokud chceš odhadnout své šance, je třeba podívat se na velká čísla – statistiku, pak je možné zhodnotit pravděpodobnost. A co říkají velká čísla? Gymnazisti jsou prostě a jednoduše nejúspěšnější. To samozřejmě neznamená, že člověk, který studuje odbornou SŠ je odepsaný, znamená to pouze a jedině to, že má nižší šance (podle toho, jakou školu konkrétně studuje).
nějaké grafy zde:
http://www.in­foabsolvent.cz/Te­mata/ClanekAb­solventi/5-4-03

Emefej

Jsem pouhý průmyslovák a VŠ jsem na rozdíl od některých kolegů z gymnázia úspěšně dokončil.