jendysek

Vysoká škola, její výhody a nevýhody. Je vůbec k něčemu? Pokud to tak je, který obor?

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat jaké jsou výhody a nevýhody studia na vysoké škole prý obecně slýchám z okolí, že je to v některých případech ztráta času

Díky, za odpověď.

Nejlepší odpověď
Alesh

No, jak se to vezme. Záleží, co to je za školu, za obor, s jakou motivací studuješ a dalších faktorech. Pokud jdeš do oboru, který je žádaný na trhu práce, vystuduješ ho na škole, která má jméno, ale především kvalitu a především studuješ poctivě a vzděláváš se i mimo studium, ať už různými formami samostudia, projdeš si různými praxemi v oboru, pak určitě studium na VŠ smysl má. Pokud si jdeš jen pro „papír“, pak sice získáš určité zvýhodnění na trhu práce, zařadí tě v pořadači uchazečů výš než SŠ, ale to je asi tak všechno. Důležité je něco umět a to něco musí být žádané na trhu práce, pak seš v pohodě.

Další odpovědi
autacek

Pokud se ptáš takhle, tak pro tebe vysoká škola nemá naprosto žádný smysl.

Kryšpín

Záleží zda klasika nebo Turbo Plzeń