Avatar uživatele
atena11

Je jedno jakou střední vystuduji?

Mohu vystudovat např. Kuchařku a po střední škole jít na pedagogickou fakultu. Je jedno jaký obor na střední vystuduju nebo kdyuž chci být učitelka musím před vejškou na nějaký určitý obor. Na gympl se mi totiž nechce..
Doplňuji:
Toho učení bych se nebála, jsem v osmé třídě a měla jsem jednu dvojku z nj jinak samé jedničky. Ani nevím proč se mi na ten gympl nechce, prostě dávám přednost obyčejné střední škole… 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3340 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Je to úplně jedno…
Vstupními podmínkami na VŠ je maturita a úspěšné složení přijímaček…
___
Nechce se ti na gympl? – proč??
___
Ke studiu na VŠ tě gympl (v případě pajdáku humanitně zaměřený) připraví nejlíp – vědomostmi, studijními návyky…
Ale klidně běž na SŠ „kuchařku“ – jen se pak, pokud tě na VŠ vezmou, nediv, že si nerozumíš se spolužáky (jejich vědomosti budou ´jinde´), neumíš studovat (se učit) – a pokud hóóódně nezabereš, po prvním semestru vyletíš…
😉
Doplňuji:
Ad Doplnění:
…„Toho učení bych se nebála“… – nevíš, o čem píšeš (mluvíš)…
„Učení se“ na základne je něco úúúúplně jiného, než na VŠ.
A zatímco gympl učí – kromě znalostí, studenty se učit, běžná SŠ je učí jen ty vědomosti (a to v ´menší´ míře)…
___
Jestliže nyní patříš ke špičce, budeš na učňáku ´zářit´ – ale nenaučíš se studovat, takže na VŠ budeš ´na ocase´ – pokud vůbec…
😉

Upravil/a: gecco

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?quentos Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Je to jedno, ovšem lidé z učňáku s maturou mají na VŠ problém, nejsou schopni si učivo sami zpracovat:-(((

Na VŠ nikdo neřekne to si zapište atd. tam si musíš poznámky dělat sama a na to tě dobře připraví jen gympl, nebo jiná kvalitní sš.
Doplňuji:
Kuchařka není obyčejná sš, kuchařka je učňák a můžeš si ho doplnit maturou, ale jako příprava na vš to opravdu není:-(((

Pokud nechceš na gympl, jdi třeba na obchodku nebo veřejnou správu, prostě kamkoli jen ne na učňák, tam jedničkáři nechodí:-)))

Upravil/a: zzzlatokopka

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
klumprt

Pedagogická fakulta se dá zvládnout po ledasčem. K připuštění k přijímačkám postačí jakákoliv maturita.
Po gymplu ale PedFak zvládneš nejsnáze. Tak to prostě je.
Doplňuji:
Mazej na gympl a nevymejšlej si 🙂

Upravil/a: klumprt

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
turbo085

Jedno to není. Je sice pravda, že třeba „pajdu“ můžes vystudovat v podstatě po čemkoliv, ale nač zahazovat 4 roky života, když máš takové ambice? Samozřejmě záleží jak ti dosavadní škola jde, a jak se učíš, ale nepochyboval bych o tom, že bys případný gympl nezvládla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

V principu je to jedno. Ale každá SŠ tě jinak kvalitně připraví, či spíše nepřipaví, na případné studium VŠ.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marllenka

A co se třeba podívat po nějaké střední pedagogické? Dobré je také se zamyslet, jakou oborovou kombinaci bys chtěla na pedagogické fakultě studovat. Pokud např. přírodovědné obory, možná by se vyplatilo podívat se po nějakém přírodovědném lyceu na průmyslovce :)
Vždycky nemusí být gympl nejlepší volba, sama mám odbornou sš a studuju na vš stejný obor a oproti lidem z jiných sš jsem ve velké výhodě (můžu už při studiu pracovat v oboru a dělat si tak praxi).
Gympl je dobrá volba, pokud ještě nejsi vyloženě vyhraněna, jdou ti všechny předměty a buď nevíš, co chceš dělat, nebo víš a je k tomu dobré mít gympl (např. studovat matfyz, astrofyziku atd.).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek