Rokio

Mohu podat žádost, abych nebyl nazýván baronem, nýbrž panošem?

Také bych chtěl užívat oslovení slovutný pane.

Jde o to, že oslovení barone je projev velké megalomanie (pro toho, kdo ten titul vyšší šlechty užívá). Filip není megaloman. Myslím tím, že bych byl megaloman já. Považovat se za panoše je více skromné a méně egoistické.

Kde by mi to schválili? Co by se stalo, kdybych s tím šel na městský úřad?

Nejlepší odpověď
da ny

Nikde to schvalovat nebudou.
Pokud s tím zajdeš na MÚ, jistě se svezeš v kazajce sanitkou do spádového
psychiatrického zařízení. A zdarma 😉
Čím vyšší kalibr, tím vyšší šlechta.....:-P

Další odpovědi
Filip84

Ne, ne, ne, ne, ne, Ty to nechápeš! To je ironické oslovení, proto je to „v uvozovkách“: čím „vyšší“ šlechtic, tím větší pakoš!

Protože jyřýk🤪 je více 🤪 je větší „šlechtyc“, než Ty, je „vévoda“, zatímco Ty jsi „jenom“ „baron“! 😎😈

Ale pokračuj směle dál, třeba to dotáhneš až na „císaře“! 😎🙈

Drap

Zajdi si nanádraží na lampárnu. Tam to s tebou vyřídí.