NeresKamo

Mohu mít při cestování letadlem na příručním zavazadle připnuté ozdobné připínací placky?

Dobrý den, za pár dní budu cestovat z ČR do Egypta a mám dotaz, zda mohu mít na batohu připnuté připínací placky (přesněji 7.) 😁 Také batoh zdobí malý kovový přívěšek, ale ten mi nedělá takový problém sundat. (Samozřejmě pokud je nutno placky sundám také.)

(Ilustrační foto z internetu)

Odpovědi
Pepa25

Ano. Resp. není důvod, proč by to nešlo. Seznam zakázaných předmětů v kabině letadla je daný. https://www.csa­.cz/cz-cs/cestovni-informace/pred-letem/bezpecnost-pri-preprave/#sec-2508
Jen pro pořádek: ta placka má samořejmě z druhé strany připínací špendlík. tedy „předmět s ostrým hrotem nebo ostrou hranou“, ale výklad ostrých předmětů říká, že je možné přepravovat nůžky, nože vývrtky apod. s čepelí či ostřím do 6 cm, takže 3 cm špendlík těžko může někdo považovat za zbraň 😉 https://www.prg­.aero/predmety-jejichz-preprava-je-nejcasteji-dotazovana

Arne1

Jak zde bylo psáno, je nějaká definice ostrých předmětů. Ale pak je otázka zda se tím bude bezpečnostní služba řídit, protože jinak by nezabavovali tolik nůžtiček na nehty a podobných minipředmětů. A zkus se s nima hádat…