Pajena

Mohu být trestaná za doživotní následky, popřípadě jak?

Mohu být potrestána za doživotní následky své sestry?

Myslím popáleniny z vařící vody.
Svou sestru (4) jsem popařila vařící vodou spíše přesně řečeno, vařila jsem si čaj a nějakým způsobem jsem konev s vodou dala tak aby na ní sestra dosáhla,následně zatáhla za kábel a popařila se .leží v Ostravě na popaleninovém centru , hrozí mi něco nebo ne? Btw.15 years old …

Nejlepší odpověď
ivzez

Ano, v patnácti letech už můžeš být trestně stíhaná.
I za to předchozí SAVO.

Další odpovědi
Edison

Zanedbání péče. Ber to tak, že jsi trestně odpovědná. To bys měla ve svém věku vědět. Už vůbec nemluvím o tom, co Ti asi řekli rodiče, co Ti po letech řekne Tvá sestra, co na Tvou nedbalost pak Tvé svědomí…

Mimochodem… vůbec Ti nevěřím. Tyhle Tvý výlevy jsou tady už dost profláklé. A jestli, tak bych šetřil, jestli jsi to neudělala dokonce schválně s ohledem na Tvé předchozí dotazy.

klumprt

Tak trochu odhlídnem od toho, jestli se to stalo nebo ne. Postaím se k tomu jako k zajímavé teoritické otázce.
Jestli z toho budou doživotní následky, to se jen tak lehce říci nedá. Pokud ano, pak by šlo o podezření z provinění těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.
V popsaném případě bych viděl nedostatečně naplněnou subjektivní stránku. Patnáctiletá osoba sotva měla a mohla vědět, že svým jednáním může způsobit uvedený následek.
Takový běžný domácí úraz, za který nikdo nemůže.

EKSOT123

1)Pajeno, jaké máš plány do budoucna, myslím dlouhodobé plány.
2)A jak by sis sebe představovala za takových 10 let, myslím i co se týče tvého charakteru. Chceš být za 10 let rozumná,přející druhým a sestře dobro?… (Jestli ano, pokud jí zničíš teď zdraví a krásu, později už to nepůjde spravit.)
3)Jak by podle tebe měla uvažovat dívka ve tvém věku?
4)Co si sama myslíš, že je příčinou tvého jednání, jaké to má skryté kořeny, zkus přemýšlet.

Drap

Pokud jsi zavinila a dostane se to k soudu, tak ni. Na doživotí to ale nebude.

Mc Merkurion

… todle je fake jak hrom, udělat to já, tak mi rodiče zpřeráží hnáty, že se tejden nenažeru, natož abych psal na net …

aliendrone

Nemůžeš to nějak zkrátit? Prostě si v duchu říci: „Všichni mi vynadali, nikdo mě nemá rád, takže mám důvod a jdu si ZASE poškrábat ruce. A bude mi fajn!“ Co ty na to?

Víš, myslím tím vynechat tohle plkání a provést to „odsouzení ostatními“ v myšlenkách? A tím ušetřit aliendrona (zároveň mnohé další) téhle příšerné nudy/prudy… zíííív! :D :D :D

Uvaž, že bys celý proces podstatně zrychlila – a to se vyplatí, ne? ;) :D :D

led

Ano, to už napísala ivzez, ale okrem toho…
hovorí ti niečo „svedomie a zodpovednosť“, alebo sú ti tieto pojmy neznáme?
Ako tak sledujem tvoje príspevky, nielen otázky, buď provokuješ, alebo si krajne nezodpovedná.
Skús sa trochu zamyslieť.

Dochy

Trestaná budeš za to cos provedla. Doživotní následky mohou být jen přitěžující okolnost.

Edison

Aliene, nevyplatí. Pajena se ráda utápí v nadávkách ostatních a v chmurných myšlenkách. A čím déle, tím lépe…

aliendrone

Edison>>>
Netroufám si polemizovat, coby dron mám problém s komunikací i s NORMÁLNÍMI lidmi, takže s mentály je to u mne předem ztracené. Každopádně tvé vysvětlení mi připadá jako VELICE trefné. :D :D

annas>>>
Však my víme, není třeba příkladů, stačí se podívat dolů do diskuze. Jen by mne zajímalo, zda-li má pravdu Edison NEBO zda-li je v tom Pajena nevinně (jde tedy o schizofrenii [u mentálů běžné]). ;) :D :D

annas

Také jsem o tom přemýšlela. Může to být stejná osoba, třeba chce na sebe upozornit, být zajímavá, možná má i radost, že ostatní naštve.

Ale jak může tato dívka pracovat jako zdravotní sestra, pokud dostuduje? Některé otázky Pajeny byly školní úkoly, sama to napsala, že to potřebuje do školy.

Možná nechtěla přemýšlet, spoléhala na druhé.

Připomínám úmyslně opakovaně její reakcei i když pochybuji, že jí to dojde. Možná ani nečte.

annas

Ano. Je vulgrání, několik reagovala ve své odpvoědi.

Pro ni neexistují pravidla, jak jsem se dověděla, když jsem jí se slovy prosím, děkuji, požádala o dodržování úpravy otázky.

Jde o IP, takže nemohu uvést, přiznávám, že by mně bylo trapně takový příspěvek zveřejnit.

Dochy

Můj názor je, že zveřejnit komunikaci mezi mnou a někým dalším je záležitost mého rozhodnutí. Bral bych to obecně jako neslušné, ale ohledy beru jen v případě že vidím nějaké ohledy i z druhé strany.

Něco jiného je komunikace s institucí – instituce si musí dávat větší pozor na to co sděluje o jiné soukromé osobě.

ivzez

@Klumprt → opravdu běžný úraz, za který nikdo nemůže? Poté,
co se čtyřletá sestra v době, kdy ji Pajena hlídala, napila Sava?
A poté, co se tu Pajena ptala na vylití oleje z fritézy na sestru?

Ponny123

@Edison – bohužel pravda co se stalo , znám tu holku dobře

Edison

Piš si co chceš, já nevěřím jí… a teď ani Tobě. Neznám ani Tebe, ani jí. Nemám důvod vám dvěma věřit. Kdo ví, jestli nejsi ona sama, taková dvojí identita. Jí nevěřím z důvodů, které jsem už napsal.

Ponny123

Tebe netrápí svědomí?

Pajena

Příspěvek smazán administrátorem.

Ponny123

Mě znáš dost dobře :D
Ani nemáš ponětí že internet není anonymita !!!
Všechno teď mužů použít proti tobě Pavlínko !!!!

Pajena

Příspěvek smazán administrátorem.