Mohu bejt pohřben v Americe, i když nejsem americký občan?

Je možné si koupit hrobové místo kdekoliv a na kterýmkoliv americkém hřbitově,ikdyž nejsem rodilým ani naturalizovaným Američanem,ale přesto mám peníze na koupi hrobového místa na půdě americké země,a nebo je snad nějaký zákon že v Americe může bejt pohřben jen ten kdo je rodilým a naturalizovaným americkým občanem. Děkuji

Nejlepší odpověď
autacek

Pokud máte pocit, že se Vám bude lépe umírat, když budete vědět, kde snad skončí Vaše ostatky, pohřben můžete být i v USA, bez ohledu na státní občanství. Bohužel však papírování a především poplatky s tím spojené nebudou zanedbatelné a možná byste si již na toto přání měl začít odkládat. Taktéž není tak úplně jisté, že Vaše vůle bude ve finále naplněna, což již po smrti jen dost těžko zjistíte. Proto si raději užívejte a plňte svá přání ještě za života.

Další odpovědi
ivzez

Víte jistě, že se v USA hrobová místa prodávají?
U nás se jenom pronajímají, a to na 10 let. Po této
době se smlouva prodlužuje.

Zákon o pohřebnictví USA sice neznám, ale předpokládám, že i tam by musel
existovat někdo, kdo by – až ten čas nastane – všechno zařídil (že to nezařídí stát). Máte někoho, na koho byste se mohl spolehnout?

Drap

Samozřejmě

Usoman

Ach jo, co mají všichni s tou Amerikou, bože. Plno Čechů střední třídy, co se tam odstěhovalo ti potvrdí, že žádné výrazné zlepšení po nastěhování není. Ba co víc, udělalo jim to o pár starostí navíc. A nevím proč se pohřbít někde, kde člověk ani nebyl a je to ještě 8000 km daleko.

yuko

Taky mě to napadlo, ale ještě jsem se po tom nepídila. Nechci si tím to umírání přivodit. Ale i tak si myslím, že pokud zemřu tady na severu, nějaké místečko se tu najde a v mořine taky místa dost. Určitě to jde.