Angi-Shy

Mohou VŠECHNY prášky na spaní zabít při předávkování?

Nebo jsou už i prášky na spaní, které smrt nemohou způsobit?
A co přesně prášky na spaní tělu způsobí že při předávkování zemře?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Zda všechny to nevím, ale při předávkování může dojít k zástavě dechu, krevního oběhu atd. A to již zapříčiní smrt.

Další odpovědi
Kepler

Ano, mohou. Hypnotika obvykle působí v mozku jako blokátor nervových vzruchů.
Používají se syntetická léčiva ze skupiny benzodiazepinů (nitrazepam, flunitrazepam aj.) či novější látky jako zolpidem nebo zopiklon. Nebezpečí při předávkování je v tom, že mohou přerušit základní životní funkce, jako je např. dýchání.

JájsemRaibek

Typický je útlum s poruchou vědomí různého stupně (od ospalosti až k bezvědomí). Pacientovo dýchání je povrchní, pomalé a posléze se zastaví. Běžným příznakem těžší otravy jsou zúžené zornice a podchlazení. Příčinou smrti bývá zástava dechu nebo selhání krevního oběhu.