Avatar uživatele
Tom20

Mohou předměty vydávat samovolně nějaký, třeba i těžko slyšitelný zvuk? Nemyslím odrážení zvukových vln od předmětů.

Není to žádný domácí úkol ani podobné věci 🙂

Upravil/a: annas

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Kepler před 2510 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Pokud myslíš samovolně jako absolutně bez vnějších podnětů, pak to co uvádí kolega Bohumil není samovolně. Po dlouhém přemýšlení mě napadlo jen nadkritické množství uranu 235, nebo plutonia. Zvukový efekt je velmi dobře slyšitelný. Nebo Slunce – v něm probíhá samovolně termonukleární reakce. Jenže ho naštěstí nemůžeme slyšet, protože nás dělí vzduchoprázdno. Jinak bychom i na tu vzdálenost ohluchli. Jinak mě fakt nenapadlo nic. Pokud ještě něco napadne vyjma jevů spojených s nukleárními reakcemi a radioaktivitou, pošlu mu na splátky 100 bodů 🙂

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Klaproth

Samovolně, jen tak samy od sebe nemůžou. Vždy je to na základě nějakého podnětu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Určitě. Konkrétně mě teď napadá: vrzání a praskání krovů a dřevěných konstrukcí na chatě, nebo v RD, klepání motoru auta, vrzání pantů dveří a oken. Ale nechápu proč se ptáš. Nebo máš strach, že máš někde strašidlo? 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Samovolně se neděje nic, ani zvuk.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek