Kryšpín

Mohou mít větrníky v Německu kladný vliv na pěkné počasí v Česku?

V Německu je jenom 35 tisíc větrníků do výšky 250 metrů počítá se horní hrana vrtule rovněž v Nizozemsku je jich několik tisíc kolega má názor, že při proudění vlhkého vzduchu od moře směrem k ČR může to mírně ovlivnit počasí v české kotlině k lepšímu.

Odpovědi
Drap

Ne je to nesmysl.

Filip84

Ty, já nevím, jestli v Říši také jedí větrníky, ale silně o tom pochybuju, to jsou naše zákusky. Buď jak buď, příliš mne nenapadá korrelace mezi spotřebou větrníků v Říši a počasím na terrainu České republiky! 🙂

P. S. Samozřejmě, že Ti rozumím, ale větrník a větrný mlýn, či elektrárna, není to samé, tak si, trošku, dělám legraci.

Je to nesmysl, ty moderní větrné elektrárny jsou ouzké, klasické větrné mlýny zase nízké, na to, co popisuješ, logicky nemohou mít pražádný vliv.