Avatar uživatele
Larissa

Mohou mě neklasifikovat na gymnáziu?

Vychází mi samé jedničky, jen teď jsem na konci roku dlouho nemocná a stalo se, že mám hodně předmětů už kolem 25% absence. Co se týče písemek, chybí mi jen po jedné ve dvou předmětech. Bohužel to vypadá, že se do konce uzavírání známek (u nás na škole tento pátek) nedostanu. Mohu při předávání vysvědčení zjistit, že jsem neklasifikována? Máte s tím někdo prosím nějakou zkušenost? Tohle by mi naprosto pokazilo vysvědčení.
Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, marci1 před 3240 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Ano.
Absenci máte určitě omluvenou, takže nezabývejte se tím,, co kdo řekne – . za nemoc nemůžete.

Ale bohužel platí, abyste byla klasifikovaná, musíte mít procento stanovené docházky v souladu s klasifikačním řá­dem.

Samozřejmě nevíme, jak rozhodne vyučující matematiky atd..

Ať se rodiče poradí s učitelem, jak vidí vaši šanci u dodatečné nebo opravné zkoušky s výhledem i na příští rok.

Záleží také na tom, jak závažné je vaše onemocnění, zda neovlivní školníi docházku i v dalším roce a situace se nebude opakovat. .

Nejlépe odpoví třídní učitel po dohodě s matematikem a rodiči. Případně můžete požádat o individuální plán.

Ale ke všemu málo informací.
Doplňuji:
Pokud budete neklasifikovaná, neobdržíte vysvědčení, ale výpis z katalogu. Vysvědčení dostanete teprve po uzavření klasifikace s datem vykonání zkoušky.

Zmínila jsem matematiku, může se to týkat samozřejmě jakéhokoliv předmětu.

Neklasifikování by měl vyučující projednat ještě před termínem ukončení klasifikace s vámi nebo s rodiči, když jste nepřítomná. Dále s třídním učitelem, případně ředitelem.

Navrhla jsem opačný postup , který považuji za rychlejší – aby se rodiče sami spojili se školou.

více v diskusi

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
da ny

U nás učitelé jednotlivých předmětů informují žáky o svém hodnocení. Zvláště pak, pokud nemohou např. z nedostatku známek (díky vyšší absenci) žáka klasifikovat. Rodiče pak písemně.
Třídní učitel by ti měl něco takového sdělit nejpozději po závěrečné konferenci, případně o dalším možném postupu.
Na kvalitním gymnáziu to nemůže být „nečekané“ překvapení. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Asi ne, ale bude záležet na tom, jaký klasifikační řád na škole máte. Nejlépe bude když se zeptáš svého třídního učitele. 🙂
Již zodpovězená podobná otázka : http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ahoj-jak-to-je-s-neklasifikaci

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek