Avatar uživatele
Registrovaný

KLASIFIKACE

Dobrý den chtěla bych se zeptat jesli mě muže učitelka neklasifikovat když mám 29 % nesplněnou docházku zbytek jsem tam byla , písemky mám všechny dopsané slohovky taky a sesit taky v tom případě nechápu proč by mi měla dávat neklasifikaci jaký je na to váš názor popřípadě jak to mohu změnuit nemůžu být neklaśifikovaná předem děkuji :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Neznám důvody rozhodnutí učitele, ale je možné vás neklasifikovat i při menší absenci.. Učitel totiž může svůj postup konzultovat s ředitelm školy, jak si můžete přečíst v klasifikačním řádu.

1. 2 Neklasifikace
Pokud absence žáka v daném předmětu přesáhne 30 % (u předmětů praxe a laboratorních cvičení 20 %), je žák neklasifikován. V případě včasného doplnění látky a odpovídajícího počtu klasifikačních podkladů může učitel klasifikovat žáka i v tomto případě.

Pokud učitel hodlá neklasifikovat žáka s menší absencí, projedná svůj postup s ředitelem školy.


Klasifikace za 1. pololetí může být provedena nejpozději do 30. června daného školního roku. Není-li možné žáka hodnotit ani v náhradním termínu, žák se za první pololetí nehodnotí.

Odkaz na klasifikační řád jedjné školy, platí na všech školách stejně.

http://webcache.googleusercont ent.com/…
Doplňuji:
Ocko cituje z klasifikačního řádu pro základní školy, i když otázka je v kategorii střední školy

Možno ověřit z odkazu, z něhož čerpala: Hodnocení a klasifikace žáků - Základní škola Kojetín

http://webcache.googleusercont ent.com/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Tak si přečti výtah z článku Hodnocení žáků - jak bojovat s učiteli:

Při dlouhodobé absenci žáka /déle než 15 vyučovacích dnů v kuse/ jsou vyučující povinni zajistit domácí úkoly pro žáka a kontaktovat rodiče k zajištění doučení látky.

Při absenci za pololetí vyšší než 250 hodin bude provedena dodatečná klasifikace. Vždy se bude vycházet z toho, jak byl žák po dobu absence doučován, plnil úkoly a zejména ze závažnosti nemoci.

Nelze-li žáka pro závažné objektivní důvody klasifikovat na konci prvního pololetí, určí ředitelka školy pro jeho klasifikaci náhradní termín a to tak, aby klasifikace žáka mohla být provedena nejpozději do dvou měsíců po ukončení 1.pololetí. Není-li možná klasifikace ani v náhradním termínu, žák se za první pololetí neklasifikuje.

Nelze-li žáka pro závažné objektivní důvody klasifikovat na konci druhého pololetí, určí ředitelka školy pro jeho klasifikaci termín a to tak, aby klasifikace žáka mohla být provedena do konce září, do té doby žák navštěvuje podmínečně vyšší ročník, případně znovu 9. ročník. Žák, který nemohl být klasifikován v náhradním termínu, nebo byl klasifikován nedostatečně, opakuje ročník.


Avatar uživatele
Stříbrný

když vidím co jsi napsala, chyb jak máku a vyjadřovací schopnosti na úrovni 5-letého dítěte, můžeš být ráda, že tě neklasifikuje, protože by tě 5 z JČ neminula...snad to do opravných zkoušek stihneš napravit...

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2595
Zlatý Drap 1747
Zlatý quentos 1268
Zlatý ivzez 750
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 582
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 539
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.