Pajena

Kolik je 25 % absence?

Prosím někoho , kolik je 25 procent absence do když mám hodinu :
2 krát týdně
4 krát týdně
5 krát týdně a 3krát týdně ?

Nejlepší odpověď
Edison

Přeci 1/4.

Další odpovědi
ivzez

Je potřeba si zjistit, kolik hodin bude za celé sledované
období (čtvrtletí/po­loletí) a tento počet vydělit čtyřmi.
Nezapomenout zohlednit prázdniny!

Zameškaných hodin by ale mělo být méně než čtvrtina (25 %),
protože pokud některá hodina odpadne, už by bylo procento překročeno.

Podle mých zkušeností mívají žáci s docházkou větší
problém v předmětech s nižší hodinovou dotací.

annas

Vypočítejte si počet hodin za měsíc a pak je snadné vypočítat 25 %, tedy 1/4 , a zjistít, kolik hodin můžete zameškat. .

Edison

Annas: Já bych teda termín „můžete zameškat“ nikdy nepoužil…

annas

Zameškané hodib je spojení, které ve škole běžně používá., dokonce je kodifikované v pravidlech.

„Neprospíval jsem totiž valně a vynikal jsem počtem zameškaných hodin.“

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=zame%C5%A1kan%­C3%BD+

Které přídavné jméno byste jinak použil?

annas

Opravovala jsem chybu, ale opravila tak, že je slovo nejasné.

Zameškané hodiny … .,

ivzez

Nemínil Edison spíše povinnost žáků docházet do školy?

Mně je díky tomu, že situaci znám, jasné, jak jste to mínila, ale možná by si někdo spojení „můžete zameškat“ mohl vysvětlit jinak…

Edison

Jj… přesně tak… Možná by bylo lepší tu odpověď logicky obrátit: Při zameškání více než 25% docházky nelze uznat docházk za dokončenou. Nebo tak nějak.

annas

Ptala se na výpočet 25 %, to jsem jí naznačila, jak má počítat. I když bude počítat měsíčně, procvičí si procenta.

Ona se neptala, co se stane, když nebude chodit do školy. Vypadá to, že to dobře ví.

Zřejmě bude chodit do školy tak, aby se vešla do 25 % z odučených.

BXohužel, to procenta neumí vypočítat.