Usoman

Mohli by tímto způsobem způsobit teroristé celoplanetární pohromu s miliony mrtvých?

Proč odpalovat letadla anebo se odpalovat v davu, kde obětí čítají jen několik set lidí.

Co kdyby se dostala nějaká skupinka (těch chytřejších) teroristů do USA, koupila tam vrtné zařízení a jela s ním do Yellowstonského národního parku, kde by tajně vrtala s cílem způsobit erupci supervulkánu. Dalo by se to?

Islamisti chtějí destabilizovat svět nevěřících a také jich zabít co nejvíc. Tímhle činem by si u toho jejich Alláha vysloužili nekonečný pobyt v tom jejich ráji.

PS: Proč jsem se jen nezeptal bez těch teroristů? Jednoduše. Kdo jiný než tito idioti by způsobili pohromu, při které by utrpěla celá Země a zemřelo by přes miliardu lidí.

Nejlepší odpověď
Cenobita

Jen navrtat by se do magmatického krbu by nestačilo, nejspíš by opravdu došlo k nějakému výtrysku magmatu, ale toto proudění by se po čase zastavilo stejně jako se zastavení krvácení, pokud se píchneš jehlou. Aby jsi vykrvácel, musíš otevřít artérie ve větším rozsahu a stejně tak by bylo nutné udělat do magmatického krbu obrovskou díru, a i když si myslíme, že je člověk všemocný, tak je ve srovnání s planetou zemí jako virus či bakterie a nemůže v krátkém čase dosahovat tak zásadních změn. Takže jediné vysvětlení je, že jsou nejspíš ti teroristé dostatečně inteligentní aby takovou hloupost nedělali.

Další odpovědi
Drap

Je to nesmysl.

Nuk nuk

Myslím, že si pletete pojmy. Islamismus, terorismus a snaha o moc nade vším mají sice docela velký průnik, ale nemusí to být vždy totéž.
Terorismus má za úkol zastrašovat, vyovlávat strach, nejistotu bez ohledu na to , filozofií se řídí. Pravda je, že dnes se drtivá většina teroristů hlásí také k islamisu. Jenže například Breivik islamista není.
Islamismus je v podstatě druh fašismu, který se odvolává na islám. Jednou z myšlenek islamismu je džihád (respektive konkrétně džihád mečem) a Vámi zmiňovaná destabilizace západní (pro ně nepřeátelské) civilizace. Jenže o totéž se snaží i Putin a Severní Korea.
Běžní islamisté nemají takové prostředky, aby provedli něco podobného Vášemu plánu. (Tím neříkám, že se jejich vůdcům nehoní hlavou takové nápady). Za to existují státy, které na zabití čtvrtiny planety jednou ranou mají prostředky takové, že až se jim jednou zachce, nebudou muset ani vynakládat finance a síly ne nějaké vrtání. Jestli Vám to udělá radost, tak některé z těch zemí jsou i muslimské.

eleonnore

Asi záleží, jak hluboko by se vrtalo a jaká bomba by při tom byla použita. Ale on už by dost možná ten samotný vrt způsobil nějaké slabší erupce, takže by se k ničemu většímu teroristé ani nedostali.

Začínám mít z Usomana strach. Včera se ptal, jestli jsou v Evropě nějaké sopky a supersopky a dneska tohle… :D