kurec

Mohla by alpa léčit sennou rýmu?

https://www.drmax­.cz/alpa-francovka
Teoreticky pokud alergen který se mi dostal do nosu a spouští sennou rýmu tak kdybych vypláchl nos alpou tak alergen zahyne ne? Myslím alergeny typu: roztoče a další malé havěti

Odpovědi
zbyndo

Čítal som knižku,mala názov „Senná nádcha“, zničila človeku,teda tomu v deji,a za príslušných okolností život.Pri klasickej nádche si pomáham alpou,pre ľahšie dýchanie,so sennou to nebude také jednoduché,predsa je to veľmi nepríjemná alergia

Alesh

Zkus raději přesličku s anýzem… osobní zkušenost, čistí to rypáček velmi dobře, mohlo by to pomoct. Můžu dodat přesný návod, pokud chceš.

Zdroj: https://prirodni-cisteni.estran­ky.cz/clanky/cis­teni/

da ny

A oči si vypláchnete také alpou?
Pylová zrnka má alergik „všude“, ve vlasech , na kůži. oblečení.
Než se celý osprcgujete a zbyvíte pylu, nějaký brzký výplach nosu čímkoliv
Vám nepomůže.

„Senná rýma neboli pylová alergie je stav, kdy přecitlivělý imunitní systém přehnaně reaguj…“
„Senná rýma je v tomto ohledu tak trochu nesprávné označení.“
„Sluneční brýle zabrání vniknutí pylu do očí. Sprchujte se každý večer, smyjete tak z vlasů a těla pylová zrna, která by vás v noci zbytečně dráždila.“
zdroj: https://nemoci­.vitalion.cz/sen­na-ryma/

Pomoc je někdy snadnější, než se zdá.
Bývala jsem alergik až astmatik. Začínala jsem pylovou alergií (jarní časná směs).
Přibývaly další alergeny. U kožních testů jsem reagovala naa vše.
Alergických projevů jsem se zbavila. Zbylo jen pár druhů ovoce a ořechy (cca 5 ks), které nemohu jíst, nebo jen v určitém stádiu zralosti.
Lékaři a „léky“ na ústupu/zmizení alergií podíl nemají žádný.
Inspirovala mne osoba a kniha Ing. J. Janči. Pylová alergie a ostatní jsou pryč. :D