orestez

Mohl by Rony Marton zpívat českou píseň, i když není rodilý Čech?

Do kdy byste mu to dovolili?

Odpovědi
led

Rony Marton, vlastným menom Rony Surjomartono, už vyše 50 rokov žije v Prahe, od 70-tych rokov minulého storočia sa venuje hudbe a spieva, od roku 1990 aj s českým občianstvom, bolo by divné keby sa naňho čeština nenalepila. A len preto, že je pôvodom z Indonézie mu predsa nemožno brániť spievať časké pisne.
Len tak mimochodom, vy si nespievate piesne v iných rečiach napríklad v angličtine aj keď nie ste pôvodom anglo? Môžu česi spievať anglické piesne aj keď nie sú rodení angličania?

ivzez

Ptáte se na české písně, což není totéž, jako zpívat česky…

Mohou-li zahraniční sopranistky, např. Renée Flemming
( https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=Ren%C3%A9e+Flem­ming&tbm=isch ),
zpívat Rusalku a další české opery česky, může česky zpívat kdokoliv…

(Předpokládám, že jste se chtěl zeptat, jestli může zpívat česky.
Může. Dokonce česky i umí.)