Mohl by muž podnikat jako au-pair?

Zajímalo by mě, jestli by mohl muž podnikat na ŽL jako au-pair, podle průzkumu je to spíše pro studentky nebo ženy v důchodu, potřeboval bych zjistit, jestli musí zajemce o podnikání aupair/kidsclub mít vysokoškolské pedagogické vzdělání aby mohl živnostenský list získat. Děkuji. Podle průzkumu je au-pair i KidsClubs dost prosperující hlavně v Severní Americe a v západoevropských státech.

Nejlepší odpověď
quentos

Proč ne? Kdyby nemohl, to by byla diskriminace.
Pouze některé rodiny ve svých nabídkách najmutí au-pair specifikují, že chtějí ženu. Ostatním to je jedno.

Další odpovědi
ivzez

Pochybuji, že je v některé zemi au-pair brán/a jako podnikatel.

Pokud vím, jde o pobyt v rodině, v níž se dotyčná/dotyčný stará
o děti a občas vypomůže s nějakou prací. Nepobírá žádnou mzdu,
dostává kapesné, rodina za ni/za něj hradí zdravotní pojištění
a platí jazykový kurz.

[Vidíte v tom nějaké podnikání? Já ne…]

Jestli se ptáte, jestli jako au-pair mohou
do zahraničí vyjet i chlapci, pak zní odpověď ano.

O dětských klubech nemám žádné informace,
snad k nim ještě někdo napíše.