Myan

Modřina od bratra – jak se bránit?

Můj bratr na jednu stranu působí jako otloukánek – dost dlouho mu trvá, než se začlení do kolektivu, je nejistý a stydlivý. Doma ale nejistě nepůsobí ani v nejmenším. Srší vtipem a rád si dělá legraci. Většinu času s ním celkem vycházím a i když se občas pohádáme, mám ho ráda.

Jen se občas chová výbušně a pokud se rozruší, prostě mě bouchne. Vím, že je to mezi sourozenci normální, ale nejspíš neumí odhadnout svou sílu a tak mám vždy na těle modřiny. Ve škole jsem kvůli tomu měla diskuzi s výchovnou poradkyní, která si mých modřin všimla, ale umluvila jsem to na zakopnutí a začala nosit dlouhé rukávy.

Teď to bylo delší dobu celkem v pohodě, ale dnes jsem mu odmítla zavřít dveře do pokoje (protože pak neslyší, když po něm někdo něco chce) – naštvalo ho to, vběhl ke mě do pokoje a udeřil mě do ramene. Mám tam velký červený flek a myslím, že z toho bude i pěkná modřina (už se začíná vybarvovat). Normálně bych to přešla, ale za týden mám maturák a v šatech bez ramínek bude modřina vidět.

rodiče většinou vyhodnotí situaci tak, že jsem bratra vyprovokovala. Jsem starší a měla bych umět řešit konflikty. Co bych tedy měla dělat, aby to přestalo? Jsou nějaké metody, jak zabránit bráchovi aby mě bil? Jsem o cca 15 kg lehčí než on a tak ho jen těžko přeperu – a vracet mu ránu nemá význam.

Díky moc za rady a omlouvám se za délku dotazu.

Nejlepší odpověď
odpomass

Především bys měla situaci lépe vysvětlit rodičům (to s modřinami, výchovnou poradkyní atd.), protože oni jsou ti, kteří mají tvého (zjevně ne dobře vychovaného) bratra vychovat a usměrňovat.

Další odpovědi
bolak

Vysvětli to rodičům tak, aby viděli, že je to i jejich problém. Třeba jim řekni, že si učitelé všímají tvých modřin a posílaj tě kvůli tomu za školní poradkyní, že to z jejich pohledu nejspíš vypadá tak, že tě rodiče doma týraj. Toť vše.

Já myslím že to začnou řešit, žádnej rodič nebude chtít, aby si tohle o něm někdo myslel.

helcaify1

Souhlasím s odpomass. Měla bys to řešit s rodiči. Kdysi jsme s bratrem na tom byli stejně (až na to, že on je starší) pak to přešlo do takové situace kdy jsme po sobě házeli ovladač, talíř, nůžky atd. Bratr se odstěhoval a já po čase také. Ted' se vidíme jednou za měsíc, když moc a jsme za to št'astní.