SINGO

Mobilní telefon

Zdravím,
Můžete mě říct váš názor na tento mobilní telefon? Případně doporučit nějaký jiný v podobné ceně…

http://www.1m­.cz/detail/15467/hu­awei-ascend-g300/

Doplňuji:
Děkuji za názory, otázku doplním abych ji z akutalizoval.

A mám tady ještě jeden dotaz, spíše pro ty co telefonům rozumějí více jak bežní uživatelé, tedy já :)

Který z techto telefonů je lepší, který byste si vybrali?

http://www.1m­.cz/detail/15467/hu­awei-ascend-g300/

SAMSUNG GALAXY GT-S6802 ACE DUOS

Alcatel ONE TOUCH 9910

LG Optimus L5

Ostatní jsou bez odkazu, (případně můžu najít a dat do diskuze odkaz)..
Já hlavně přemýšlím nad tím Samsungem a Huawey…

Případně děkuji za rady, názory…
Kdyby byla nějaká otázka odpovím v diskzy..

Nejlepší odpověď
Bedy

Vezmeme to tedy postupně.
Huawei Ascend G300 – určitě to není špatný mobil, co se týká výkonu a provedení, tak tady asi vyhrává. Osobně však s modemy značky Huawei nemám příliš dobré zkušenosti a co se týká mobilů, jak co. Tahle G300 patří však mezi ty lepší.

Samsung Galaxy Ace Duos – má starý Android 2.3, rozlišení displeje je na úrovni lepších hloupých mobilů, takže nic moc. Navíc kvalitou nevyniká, docela brzo se začne olupovat lak. Výkon by mohl být taky lepší, zvlášť teda procesor je na Android docela pomalý.

Alcatel OT-991 – zase starý Android, slabý výkon (pomalý procesor, málo RAM paměti), malé rozlišení dipleje, foťák moc neoslní. Tohle bych určitě nekupoval.

LG Optimus L5 – už jsem si myslel, že chcete mobil na dvě SIM karty – tenhle jako jediný ze čtveřice má slot pouze pro jednu. Zhodnotím-li mobil, opět slabý výkon (pomalý procesor, málo RAM paměti), malé rozlišení displeje.

Z téhle čtveřice bych si tedy vybral Huawei Ascen G300 díky lepšímu displeji a nejlepšímu výkonu z těch tří.

Osobně však doporučím jiný mobil, dobré zkušenosti a recenze má Nokia Lumia 710. Cirka za ty samý peníze, co ty 4 mobily Nokia Luzmia 710 nabídne svižný, rychlý systém, solidní rozlišení displeje (abyste si tam mohl pohodlně prohlížet obrázky či internet a abyste neviděl každý pixel), dále nabídne určitě i lepší výkon jako takový – má výkonnější procesor a dost paměti RAM (512MB).

Výhodou je i dobrý foťák, řekl bych ještě lepší, než Huawei Ascend G300 a ty ostatní, umí fotit i natáčet v HD rozlišení. Nokia opravdu má nejlepší foťáky, zvlášť teda u těch lepších modelů. Tam převálcuje i iPhone.

Pokud víc jezdíte autem, tak určitě oceníte integrovanou navigaci, která je úplně zdarma a nemusíte se ani připojovat k internetu. Samozřejmostí je i hlasová a track-by-track navigace – takže to v pohodě může nahradit klasickou navigaci. Aktualizace jsou na doživotí zdarma.
Výhodou je i přední kamerka – dobrá pro videohovory přes Skype, který tam taky máte.

Samozřejmostí je i integrovaný Microsoft Office, který tam je v plné verzi, nemusíte už nic kupovat. Jinak další aplikace najdete přímo ve Windows Marketpalce. Je jich tam opravdu dost, za poslední dobu se počet dost zvýšil.

Nevýhodou může být trošku slabší výdrž baterky, ale ty dva dny při běžným používání by vydržet mohla.
Další nevýhodou může být i absence slotu na paměťové karty, takže se budete muset uspokojit jen s vnitřní pamětí, ale ta má slušnou kapacitu, a to 8GB. Určitou kompenzací může být ještě cloudové úložiště Skydrive o velikosti 7GB zdarma. Takže celkově do mobilu můžete uložit až 15GB. Do toho Skydrive se můžete připojit odkudkoliv – vždycky ale jen Vy (nebo ten kdo zná heslo že jo 🙂

Kdyby se Vám Lumia 700 nelíbila, doporučím Vám HTC Radar, který má o něco lepší výdrž baterky, ale zase ji má nevyjímatelnou. Taky nenabízí tu offline navigaci, což třeba některým nemusí vyhovovat.

A třetího náhradníka, kdyby náhodou se nelíbilo, a tím je Samsung i8350 Omnia W, který má ještě lepší výdrž baterky, ale na druhou stranu navigaci v něm nehledejte.

Fakt osobně bych šel do tý Nokie Lumie 700. Vím, že s ní lidi jsou spokojeni, ono vůbec Nokie jsou asi nejkvalitnější, když se tak na to kouknu. Nejvíc nám nosí Samsungy a pak takový ty levnější značky jako to LG, ZTE, Alcatel apod.

Kdyby něco, tak klidně mi napište do vnitřní pošty a pokusíme se něco vybrat.

Další odpovědi
Dudny

Posuď sám :)
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=AobeeENCb_w

ginze

Já ho mám a za tuhle cenu už lepší mobil neseženeš ;) Sice má k téhle značce spousta lidí odpor, protože ji nezná, ale telefon podle mě není žádná s*ačka. Jediný problém shledávám v tom, že trochu vrže kryt, s tím si asi moc práce nedali.

Raddess

Ahoj, určitě jsem pro Huaweii, přesně jak píše Ginze, polovina lidí o téhle zančce vůbec neví. Je to výborná značka znám mnoho lidí, kteři sou s ní spokojeni. Nebudeš litovat. Každopádně pokud chceš přečti si recenze uživatelů na mobilmania.cz (nechci dělat reklamu) ale tam se toho dovíš více jak tady.
Ahoj

mojitek

Singo,ten Huawei nebrat,je to nekvalitní výrobek,krom jinýho ani neseděj kryty pořádně atd. Rozhodně vynech Nokii.Nokia byla kdysi číslo 1,ale díky operačnímu systému Windows který tam dávaj,tak krachuje,nikdo to už nechce,je to dost problematický systém,lepší je s windows 8,ale to už jsou dost drahé telefony.Pro běžného uživatele tenhle systém není,měl bys s tím jen trápení,i použití bluetooth je pro něj problém. Rozhodně vyber nějaký mobil s Androidem,je to pohodový systém,který používá většina výrobců a stále se vylepšuje(aktu­alizace zdarma)jako téměř vše.Já bych šel do Sony,je to kvalita,žádná náhražka.Ale je to na tobě který si vybereš.