chudst

Jaký mobilní operátor je nejůlepší?? (výhody a nevýhody)

Po dlouhé době jsem se zase podíval na Odpovědi, některá jména vymizela, jiná zůstávají – každopádně, dobrý den Vám všem! :)

Poprosím Vás o pomoc s výběrem operátora. U O2 mám již půl roku problémy (včera mi ‚konečně‘ bohužel zavolali, že mi ruší můj starý tarif a mám možnost ho nahradit novým, o stovku dražším a nevýhodnějším, což jsem odmítl, zítra mi budou volat novou nabídku).

Zvažuji přechod k jinému operátorovi, od každého z nich jsem nějakou určitou nabídku dostal. Konkrétně se chci ale zeptat na Vaše zkušenosti s těmito operátory:

  1. Jak řeší váš operátor problémy (výborně, mizerně, apod.)
  2. Jaká je stálost nabídky (zda-li Vám tarif zůstane i po uplynutí určitého období, nebo ho „v rámci inovací“ změní)
  3. Na pokrytí volání
  4. Na síť 3G internetu (v mobilním telefonu)

K bodům 3) a 4) jsem se díval na internet. Nejlepší pokrytí pro volání má dle mapy O2, následuje Vodafone a T-Mobile má oproti nim pokrytí dosti špatné. (Na druhou stranu: na hlavních tazích ho má, jedná se spíše o menší vesnice, či údolí.)

Nejlepší pokrytí pro 3G internet má dle map T-Mobile, následuje O2 a Vodafone v tomto zaostává (pokrytí EDGE je u všech obdobné). LTE síť bohužel neuvažuji, protože ji na mobilu nerozjedu a nový mobil si neplánuji zatím koupit.

Tohle jsou ovšem poznatky z map, kde se uvádí, že je vše pouze orientační a teoretické. Jaké jsou tedy vaše postřehy z praxe? Kterého operátora preferujete a proč? (Ideálně pokud byste v rychlosti zodpověděli na výše uvedené otázky, budu rád – čím více odpovědí, tím lepší přehled.)

Hlasujte v anketě

Odpovědi
Mc Merkurion

O2

s tím pokrytím je to relativní,u nás chytnem vodafon a u sousedů zase T-mobile,ale O2 všude,tarif mám podnikovej

Daniels

O2

Stařík

Vodafone

Doplňuji:
Vodafone je oproti O2 solidnější , protože nemění a nevypovídá tarify , alespoň o tom nevím. Já jsem byl u Eurotelu – O2 ,16 roků .Nejdříve skončila síť NMT , poté co mi nabídli další tarif , tak jej nyní zrušili a chtěli abych volal cca za 6.50 za minutu.Tak sbohem. Chytám signál i data Vodafonu v pohodě.

chudst

To mi vážně někdo tuhle otázku smazal? O.o Mno, díky za navrácení.

Mimochodem, opravdu jsem psal tento nadpis? „Jaký mobilní operátor je nejůlepší?? (výhody a nevýhody)“… že bych tam napsal dva otazníky a ještě udělal chybu ve slově? Buď jsem měl divnou chvíli (a pěkně nečeštinářskou :)), či mi to někdo mohl změnit?