sabina112

Mléčná dieta Rajko Dolečka?

Ahojky ženy, holky, dívky..
Máte někdo zkušenost s touto dietou a jaké jste měly výsledky?
Právě do toho chci jít, nechcete někdo začít se mnou, že by jsme se navzájem podporovali a vyburcovali se

Dodávám, že už jsem ji jednou držela. Za zhruba týden bylo 5 kg dole..

Nejlepší odpověď
aliendrone

Fascinuje mne, jak každá jen trošičku mediálně známá tlama se ihned poté, co se objeví v médiích (byť jen letmo) se stane odborníkerm na výživu a špičkovým dietologem. Pročež musí vzápětí napsat knihu o hubnutí a dietách. Co je fascinující JEŠTĚ VÍC je fakt, že existuje tolik joudů, kteří to doslova „žerou po tunách“. :D :D

Existuje jen JEDINÁ správná funkční dieta a tou je omezení přísunu energie zároveň s jejím zvýšeným výdejem (ideálně formou pohybu, tedy sportem). VŠECHNY ostatní jsou příinejmenším kontroverzní (zdravotní dopady) a spousta z nich NEJSOU ani účinné. :)

Další odpovědi
koniczek

Nechci se hýbat a potit, chci jen zázračnou dietu pomoci které zhubnu, omládnu a najdu dokonalého a bohatého muže. Jsem naivní?

da ny

Už název „mléčná“ by mne totálně odradil!!!

1. Dospělý člověk již nemá ve střevech potřebné enzymy pro
zpracování mléka (to možná pan doktor nevěděl). Mléko je pro dospělého zbytečné
(Konzumovat tvrdé sýry, kysanou smetanu, tvaroh, to ano, ale tělo to mít nemusí….).

2. pravidelné pití mléka (stačí litr denně) způsobuje únavu a anemii.
Začali tím kdysi trpět chlapci, kteří pili mléko na litry, ve snaze získat z něj
Bílkovinu pro vybudování svalové hmoty. Staly se z nich neduživky.

3. Pravidelná strava, alespoň 5 porcí, po 3 hodinách. Pitný režim. Dostatek
Vhodné zeleniny (vláknina) je základem každého zdravého způsobu výživy i diet.
Listovými saláty, okurkou, ředkvemi a ředkvičkami, zelenou zeleninou,
Květák, fazolky, trochu brokolice (pokud jste zdravá) se můžete cpát
do aleluja. U paprik, rajčat apod. nepřekračovat 1 ks denně.

4. V dietě nejsou sacharidy (mozek je potřebuje).
Stejně budete muset přejít na celkovou změnu vyvážené stravy. Třeba s nižší
energetickou hodnotou a dostatkem zeleniny (ne vagony).
Jinak po návratu k „obvyklé stravě“ předpokládám možný JOJO efekt.
Ztracená kila je třeba také „udržet“.

5. Dieta je tak možná pro žokeje. Ti se zbavují hmotnosti před závodem.
Ovšem mají své metody, 13 dní je na ně moc.

P.S. zkoušela jsem úspěšně před 35 lety. Jako start před zdravějším způsobem stravování. Tehdy jsem nevěděla, co vím dnes 🙂

@koníček
Samozřejmě existují i vhodné dietní režimy (způsob stravování),
Kdy se úspěšně hubne i bez pohybu. Ono to běhání a dření v posilovnách
právě nic zdravého není! Není to pro člověka vhodná forma pohybu.
Nadbytečných kg se musí zbavovat i lidé s omezením/zákazem pohybu.

Ametyst

Nejlepší dieta, kterou znám, je dělená strava. Ulehčuje trávení, proto je účinná. Jen dávat pozor na škrob v jogurtu, mouku v masném výrobku a podobné lumpárny.

Edison

A co takhle napsat otázku pořádně??