vivatisCZ

Mírně jsem se postříkal Roundupem co s tím?

Roundup je na ničení plevelu

Nejlepší odpověď
anonym

Důkladně se umyj. Plevel na Tobě už nejspíš neporoste.

Další odpovědi
mosoj

Uschneš.

huxa

Jak radí ocko-důkladně umýt, raději použij na celé tělo mýdlo (zmenší pnutí vody a tím se ti voda dostane blíže ke kůži), jestliže jsi se zasáhl i do očí, vypláchni si je převařenou vodou, jestli jsi se ale jen trošilinku postříkal končitiny, neřešil bych to nějak moc, umyl zasaženou kůži trochou vody, utřel se a jestli tě to za cca. půl hodiny nebude svědit až pálit, dále to neřešil vůbec.
Jednou mě tímto zasáhl vítr, zrovna dělal děda postřik traktorem, takže jsem byl od toho celý postříkaný a žiju ;)

honza19hk

Je to pesticid. Pro člověka je jedovatý při požití tzn vypití nebo vdechnutí ,pochybuji že by ti něco bylo pokud ses tím postříkal. Nicméně se umej.

Vinpe

Příště ho nepoužívej. Nikdy nemůžeš vyloučit možnost, že s ním nepostříkáš. Vane vítr atd.
Na plevel v dlažbě, zámkové dlažbě se může použít kartáč na plevel, vařící voda atd.
https://www.id­nes.cz/hobby/zah­rada/cisteni-spar-ve-dlazbe.A180515_112­635_hobby-zahrada_bma