Kryšpín

Milostné hrátky na Cheopsově pyramidě jsou v normě, či nikoliv?

Televize CNN dne 9.12 ve zprávách uvedla, dánský pár souložil na vrcholu pyramidy a ještě foto uvedl na sociálních sítích, prý porušil místní zákony, možná to jsou lidská práva či nikoliv, jako Pussy Riot když řadila v chrámu Krista, byla odsouzena, ale nakonec se jich zastal ESLP na porušení čl. 3 lidských práv.

Nejlepší odpověď
Edison

Tak oni určitě neporušili žádná „lidská práva“. Ty nemůže ít ani pyramida, ani stát, ani památky. Mohli porušit nějaké místní zákony. A nejsem si jist, jestli ESLP poněkud nepřestřelil. Nemyslím, že by lidským právem bylo beztrestně souložit kde se komu zlíbí. Když budete souložit v Pze „Pod vocasem“, taky vás nejspíš zadržej a vyšetřovat pro veřejné pohoršení. A to nejsme muslimskou zemí.

Další odpovědi
orwell

Domnívám se, že žádné normy pro milostné hrátky nebyly zatím vydány, takže těžko mohly být v normě. Místní zákony patně porušeny byly a jde o to, co za to. Jestli veřejně prospěšné práce, nebo kamenem do hlavy. Záleží na tom, jak to tam mají nastavené. Pussy Riot by rozhodně nějaký trest zasloužily, protože jejich zásluhou zde došlo málem ke státnímu převratu.

Arne1

Zákony rozhodně porušili. Na pyramidu se šplhat nesmí, většinou se nesmí ani přímo k ní. Pokud se tam dostali a přitom nějak unikli pozornosti strážců, to už je jiná.

ivzez

Škoda, že jste zase nedal odkaz na konkrétní zprávu.
Kolik asi specialistů na právo muslimských zemí sem chodí?
Já si myslím, že nikdo.

Nikdo nemá právo porušovat zákony navštívené země.
Stačí takto?

aliendrone

Ano, jde vskutku o ZÁSADNÍ problém. Bohužel mne z nějakého důvodu nechává klidným, protože jsem si jist, že nakonec i ta dánská dvojice přjde na to, že souložit je nejlepší v posteli (vlastní zkušenost ;) :D), chce to jen dopřát jim více času (dospějí k tomu stejně tak, jako kdysi já) – to zaprvé!

Za druhé – finiš před koncem roku mne zaměstnává „nepodstatnými blbostmi“ jako jsou Vánoce, nákup dárků, o pracovním vytížení nemluvě a těm kdovíproč dávám přednost, tudíž to s klidem přenechám viz 1. odstavec! ;) :D :D

Kryšpín

Před několika lety dánské karikatury proroka Mohameda vyvolaly protesty u muslimů, nýní vydá šéf dánského denníku Jyllands knihu na toto téma, může to být trochu provokace, také nemusí, ale je to svoboda slova v každém případě jsou Dánové dál, mají tam demokracii přes 70 let.

Edison

Tento přístup mi přijde irelevantní… Kdo má právo rozhodovat o tom, co je a co není správné? Já myslím, že my nemáme právo rozhodovat o tom, co je normální v muslimáckých zemích. Chceme, aby oni dodržovali naše společenské normy u nás (a dokonce i u nich), ale nejsme ochotni dodržovat jejich společenské normy u nás (což je správné), ale ani u nich… Tady je něco špatně.