Kokyna

Milost prezidenta

Ahoj chci se zeptat přítel žádal o milosst prezidenta v listopadu roku 2009 a nyní už je měsíc ve výkonu trestu. V prosinci mu přišla odpověd z kanceláře prezidenta, že musí posečkat, že prý prezident tyto milosti vyřizuje osobně. Ale od té doby se mu žádné odpovědi nedostalo.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Prezident republiky nemá povinnost udělit milost, je to pouze jeho ústavní právo. To v prvé řadě. Pokud došlo oznámení, že vyřizuje osobně, určitě dá nějaké vyjádření-nemá však na to žádnou lhůtu.
Milostí-amnestií, kterou prezident udělí může být:
terstní stíhání zastaveno, započatý výkon trestu zrušen popř. zkrácen nebo jakýmkoli způsobem přehodnocen.