gigi95

jak se liší amnestie od milosti?

Nejlepší odpověď
standa

  • amnestie je HROMADNÉ propuštění z výkonu trestu
  • milost je INDIVIDUÁLNÍ propuštění z výkonu trestu

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dobry-den-chtela-bych-se-zeptat-bude-amnestie

Další odpovědi
MacChill

Amnestie se udává hříšnikovi na základě cítění panovníka

Milost se dává hromadně, vetšinou ku příležitosti něčeho významného

Alesh

tak oprava … kolegové mají pravdu:

amnestie je skupinová
milost individuální

stela

Milost muže dosta člověk jen jednou v životě.Amnestie je hromadná.Kterou mužete dostat víckrát,pokud budete mít vícekrát pobyt ve vězení.Ale také záleží jaká amnestie to je a jestli by ste patril do řady,na které by se amnestie stahovala.

mosoj

Nedá se kloudně odpovědět, ihned se to uzamkne.

Nejpodstatnější rozdíl je, že při amnestii se vymazává i záznam v rejstříku trestů, kdežto při milosti tam zůstává !!!

Jestli se je to plošné nebo ne už není tak podstatné.