Kryšpín

Jak odůvodnit menší šíření koronaviru v Polsku, Maďarsku a na Slovensku?

Lepší ohleduplnost, nebo strach z postihu.

Menší šíření koronaviru v Polsku Madˇarsku na Slovensku lze odůvodnit?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Ani jedno: méně kontaktů s ohnisky nákazy resp. poměrně rychlé uzavření hranic.

Další odpovědi
aliendrone

Hmm. A napadlo tě, že můžou mít JEŠTĚ HORŠÍ praktiky detekce a evidence, než my? Už samo tvrzení je dost sporné (jeho platnost) a to nemluvím o stádiu nákazy, kde jsme o trochu napřed. Vyvozovat na jeho základě nějaké odůvodnění je tudíž nesmysl.

Navíc jsou i objektivnější faktory (viz Pepa25), takže co? Jestli tě to trápí moc, tak neboj, i oni se dočkají. Alespoň to lze vyvodit z doposud známých (dost neoochotně) sdělovaných informací. ;) :)

led

1 – Väčší strach o svoje zdravie v spojení s ohľaduplnosťou voči sebe nevzájom.
Napríklad, videla som pri viacerých bránach činžiakov upozornenie „združenia obyvateľov domu“, kde vyzývajú všetkých aj obyvateľov domu aj návštevníkov na nosenie rúšok vo všetkých spoločných priestorov domu, tj aj na schodišti a vo výťahu mimo vlastných priestorov bytu. toto je mimo nariadenia vlády a je to dobrovoľné rozhodnutie obyvateľov týchto domov.
Prirodzene aj tu, ako vždy, sa nájdu ľudia porušujúci pravidlá spoločnosti.
Napríklad skupinové posedenia v „bezinkách“ pri pive
2 – uzavretie hraníc so susednými štátmi a obmedzenie vnútroštátnej dopravy. Napríklad zrušenie bezplatných lístkov pre žiakov.

PS.
Aj keď sa to mnohým nebude páčiť, veľmi veľa v zabránení šírenia tejto nákazy urobila tá zlá, korupčná etc predchádzajúca vláda. Jej kroky sa dnes začínajú prejavovať v prospech dnešnej dobrej vláde.

zjentek

Přesně jak píšeš, povědomí o zhoubných demokratických principech není v zemích V. čtyřky zatím dostatečně prokořeněno na to, aby je tamní lidé uměli dostatečně vy(zne)užít.

mosoj

Hodně to říká o morálce a kázni obyvatelstva. Ta u nás není žádná. Ihned ji vystřídá histerie a bezohlednost. To se ale na Odpovědích nevyskytuje, že!

Edison

Koukni na protestovanost. Co mě ale zaráží je to, jak se vše zobrazuje v absolutních číslech. Jen málo údajů je převedeno na něaký počet obyvatel, nebo třeba na množství pozitivních testů na celkový počet testů, k tomu procento otestované populace a tak… On je rozdíl počítat tisíc z milionu a z miliardy, žejo…

led

alien „Alespoň to lze vyvodit z doposud známých (dost neoochotně) sdělovaných informací. ;) :)“ nemôžme predsa chváliť tých „zlých“ to nie je politicky správne.

Kryšpín

Podle mého odhadu je tam méně Hogo lyžařů a cestovatelů Maďaři možná mají trochu bobky z orbánovců no Slováci a Poláci jsou trochu více pobožní.