paul1

Měli jste ponětí o tom, že máme i „druhý mozek“?

Pojem „druhý mozek“ čítá miliony nervových buněk v trávícím traktu, více, než jich máme v míše. Síť
nervových buněk může posloužit jako klíč k prozkoumání řady nemocí. Devadesát procent nervových spojení
vede z trávícího traktu do mozku. Opačným směrem tedy jen deset procent, to znamená, že mozek se příliš
nepodílí na dění v útrobách.
Je možné, že ještě mnoho překvapivých objevů přinese zkoumání v této oblasti i v spojení se střevní
mikroflórou – bakteriemi, které také ovlivňují činnost nozku.
https://babinet­.cz/clanek-25418-osa-strevo-mozek-novy-vedecky-objev-nebo-davna-lidova-moudrost.html
https://www.li­dovky.cz/novi­ny/druhy-mozek-v-brise.A100313_000­093_ln_noviny_sko

Nejlepší odpověď
Alesh

Ano, již nějakou dobu mi toto je známo.
Jinak tedy termín „mikroflóra“ je nepřesný, neboť se nejedná o rostliny. Správný termín je „mikrobiom“ nebo „mikrobiota“.

Další odpovědi
Hufnágl

Hmm, tak to jsem nevěděl… ale asi ho nemám, protože v něm byla data z češtiny.

orwell

Jo, slyšel jsem už o tom. Vzpomínám si, že jsem jednou počítal nějaký příklad a mohl jsem se z něj pos… Takže na tom asi něco bude :)
V této souvislosti mě napadá otázka, co je horší: jestli průjmy slovní, nebo ty druhé?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.