Zacheus

Měli radost Češi vyhnaní z Těšínska Poláky, když Stalin s Hitlerem napadli Polsko?

Měli Češi Poláky vyhnaní z Těšínska radost, když Stalin s Hitlerem napadli Polsko?

Nejlepší odpověď
JežíšKristus

No věděli co je čeká

Další odpovědi
Drap

To měl být dotaz na někoho z nich. Podle mne, to žádná velká radost nebyla.

elkon

U kolegy.

da ny

Češi těžko. Určitě měli jiné starosti.
Tak hloupí a úzkoprsí jistě tehdy nebyli. Po Mnichovu, kdy se přiživil na Těšínsku, po předchozí dohodě s Německem i polský J. Beck; žili od března 1939, v Protektorátu Čech a Moravy. Dobře si uvědomovali co 2. světová válka přinese. Z těch „vyhnaných“ osob možná někdo mohl na chvíli cítit pocit jisté, krátkozraké satisfakce.
„Uvědomoval si tuto hrozbu i Sovětský svaz?
Ano. Již 2. února 1938 v rohovoru s bulharským diplomatem se Poťomkin, jedna z vedoucích postav sovětské diplomacie, vyjádřil velmi kriticky o zahraniční politice Polska. Domníval se, že Polsko si přeje válku s SSSR, ale bude poraženo, a potom může dojít ke čtvrtému dělení Polska. Užil právě tuto formulaci. Opakoval ji v listopadu 1938 v rozhovoru s maďarskými diplomaty, ačkoli předpověděl pouze útok Třetí říše na Polsko.“
http://www.brit­skelisty.cz/9901/199­90115g.html

paul1

Kdoví co se tam dělo, douho byly tyto události utajovány. Mně osobně když jsem se dočetl o napadanutí Polska z východní strany, po tom, co Polsko napadli Němci
ze západní strany, šokovalo. Ještě jsme žili pod dojmem slovanské vzájemnosti. Ale to neplatí, viz Ukrajina atd.