hapiky

Měli bychom už konečně začít brát v potaz dosaženou výši inteligence lidí, potažmo technologií, jako dvojsečnou zbraň?

Většina pokročilých technologií jsou super, ale můžou být stejně nebezpečné, jako sedět na sudu s prachem a kouřit.
Zřejmě si to většina lidí uvědomuje, nikdo ale neví, nebo nechce vědět, že je nejvyšší prioritou brát zřetel na záchranu Země před sebezničením.
I když se to zdá být ještě nadčasové, opak může být pravdou.

Nejlepší odpověď
annas

Myslím si, že nové technologie způsobují či ještě způsobí, že mozek zleniví. Využití automatizace, robotů, dronů chytgré mobily – ovládání na dálku. Nebude třeba přemýšlet, jen si nastavit třeba čas…

Proto se domnívám, že by se měl mozek neustále trénovat – třeba luštěním křížovek, udržovat si fyzickou kondici, vybavovat si věci minulé. strava, pobyt na čerstvém vzduchu atd.

Někde jsem četla, že Alzheimerova choroba je nemocí zlenivělého mozku.

„Ještě trochu pokroku a naše bezduchá příroda bude na naší planetě jedinou bytostí, která má duši“. – Waggerl

http://www.po­eta.cz/citaty/ka­tegorie/pokrok

Další odpovědi
ten který je

Vše má svůj rub a líc:
https://www.vi­talia.cz/clan­ky/jan-topinka-chceme-sledovat-co-nanocastice-delaji-s-mozkem/

Kepler

Ano, člověk byl obdarován rozumem, ale je jako dítě, které dostalo hračku a neví jak se s ní správně zachází.

Edison

Moudří tohle dáááávno vědi…

Drap

Ano, ale tak to funguje v jakékoli fázi inteligence, poznání a techniky. Vše může být zneužito.

hapiky

Kepler: To potvrzuje přísloví, že když hloupý dostane rozum hrozí, že se samou radostí zblázní!