bolak

Měla něco Sophia Loren s Albertem Moravia, že se vyskytovala v tolika jeho filmech?

Filmech natočených podle jeho knih? A krom jednoho měla ve všech hlavní roli?

Nejlepší odpověď
annas

Vše začalo soutěží Miss Řím v 50.. letech, kde Sophia skončila druhá. Zde si jí všiml producent Carlo Ponti. . Po peripetiích s rozvodem se stala jeho manželkou.

Ponti jí pomohl získávat menší roličky, později pak role významné. Jako producent Carlo Ponti spolupracoval s režisérem Vittoriem de Sicou, představitelem italského neorealismu.

Rovněž spisovatel Alberto Moravia patřil k význam neorealistům, neorealismu, který se nejvíce rozvíjel v Itálii po 2. světové válce a propojil se s filmem. Proto se režísér a spisovatel „našli“ v nenávisti proti fašismu, snaze zachytit život obyčejných lidí za války,, užívali lidový a drsný jazyk.

Propojení – spisovatel A. l Moravia – režisér V. de Sica – producent C. Ponti – jeho pozdější manželka Sophia Loren.

Včera večer běžel na ČT Art film Horalka, s nímž jsou spojená všechna uedená jména. Uvedení filmu u příležitosti devadesátin herečky. Za roli hlavní představitelky získala Lorenová Oskara.

Další odpovědi
da ny

Její úspěch a obsazování do rolí včetně Hollyvoodu má na svědomí Carlo Ponti.
Seznámení v r. 1952 ⇒ smlouva na 7 let (od r. 1957 manželé).

A. Moravia – hlavní ředstavitel poválečného románu v Itálii, mnoho jich bylo zfilmováno.

marci1

Není o tom nikde zmínka. Asi se prostě na role postav románů Alberta Moravii hodila. 🙂