dust8

Měla Marilyn Monroe tzv. „prořízlou“ pusu?

Nejlepší odpověď
annas

MYslím si, že ne. Něco o hereččině řeči,

Monroe měla charakteristický způsob mluvení a zpěvu. Ale bylo to víc než jen tradiční hlasový trénink, který pomohl Monroe dosáhnout dýchavého hlasu, kterým byla známá

Monroe byla během svého mládí umístěna do 12 různých pěstounských rodin a tato nestabilita způsobila, že měla fyzické a duševní problémy. Když Monroe vyprávěla o své minulosti se svou opakující se poruchou řeči, řekla Monroe: "Poprvé jsem byla v sirotčinci a později jsem koktala, když jsem byla teenager. A byla jsem zvolena sekretářkou zápisu z hodin angličtiny…

Její koktání se občas vracelo, když byla Monroe také dospělá. Když natáčela " Something's Got to Give ", byla tak vystresovaná hádkami ve studiu a osobními problémy, že se jí vrátilo koktání. To vedlo k tomu, že Monroe zpackala spoustu svých linií a vyžadovala více záběrů jejích, podle Vogue.

Ve stejné době „Kleopatra“, známá jako jeden z nejdražších filmů, které kdy natočil Hollywood, požírala rozpočet studia. Jak se situace zhoršovala, Marilyn Monroe byla vyhozena z filmu, uvádí Independent . Poté, co její kolega, Dean Martin, trval na tom, aby studio znovu najalo Monroe, měla se v říjnu 1962 znovu připojit k filmu.

Ale „Něco má co dát“ byl posledním filmem hvězdy: Monroe se tragicky předávkovala barbituráty a zemřela 4. srpna 1962. I 60 let po její smrti vzpomínám jako na skutečnou hollywoodskou ikonu, kterou stále zbožňují fanoušci po celém světě. .
https://www.grun­ge.com/763897/­the-reason-marilyn-monroe-developed-her-iconic-voice/

Ttypický dýchavý hlas Marilyn byl ve skutečnosti taktikou, kterou herečka používala k překonání koktavosti z dětství.
Logoped ji údajně vycvičil, aby přijala hrdelní styl, a nakonec se to stalo jedním z jejích výjimečných rysů jako herečky a zpěvačky. Zatímco Monroe natáčela svůj poslední film, Něco to musí dát , její koktání se vrátilo, takže bylo pro herečku velmi obtížné přednést své repliky . Později byla z filmu vyhozena.

https://www.vo­gue.com/article/ma­rilyn-monroe-five-things-you-didnt-know

Další odpovědi
zjentek

Ano. Na prořízlou pusu u žen dobře fungoval středověk. Cvičně se prořízla ústa a hnedle byla bez jazyka 🤷‍♂️… nevím teda jak v civilizovaném světě dopadla ta Marilyn.

dubraro

Není to tak jednoduché. Hubatá byla, to jo. Ale také nešťastná a depresivní. Zemřela na předávkování léky. Nejkrásnější žena všech dob.