Avatar uživatele
dust8

Měla Marilyn Monroe tzv. „prořízlou“ pusu?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 652 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

MYslím si, že ne. Něco o hereččině řeči,

Monroe měla charakteristický způsob mluvení a zpěvu. Ale bylo to víc než jen tradiční hlasový trénink, který pomohl Monroe dosáhnout dýchavého hlasu, kterým byla známá

Monroe byla během svého mládí umístěna do 12 různých pěstounských rodin a tato nestabilita způsobila, že měla fyzické a duševní problémy. Když Monroe vyprávěla o své minulosti se svou opakující se poruchou řeči, řekla Monroe: "Poprvé jsem byla v sirotčinci a později jsem koktala, když jsem byla teenager. A byla jsem zvolena sekretářkou zápisu z hodin angličtiny…

Její koktání se občas vracelo, když byla Monroe také dospělá. Když natáčela " Something's Got to Give ", byla tak vystresovaná hádkami ve studiu a osobními problémy, že se jí vrátilo koktání. To vedlo k tomu, že Monroe zpackala spoustu svých linií a vyžadovala více záběrů jejích, podle Vogue.

Ve stejné době „Kleopatra“, známá jako jeden z nejdražších filmů, které kdy natočil Hollywood, požírala rozpočet studia. Jak se situace zhoršovala, Marilyn Monroe byla vyhozena z filmu, uvádí Independent . Poté, co její kolega, Dean Martin, trval na tom, aby studio znovu najalo Monroe, měla se v říjnu 1962 znovu připojit k filmu. 

Ale „Něco má co dát“ byl posledním filmem hvězdy: Monroe se tragicky předávkovala barbituráty a zemřela 4. srpna 1962. I 60 let po její smrti vzpomínám jako na skutečnou hollywoodskou ikonu, kterou stále zbožňují fanoušci po celém světě. .
https://www.grun­ge.com/763897/­the-reason-marilyn-monroe-developed-her-iconic-voice/

Ttypický dýchavý hlas Marilyn byl ve skutečnosti taktikou, kterou herečka používala k překonání koktavosti z dětství.
Logoped ji údajně vycvičil, aby přijala hrdelní styl, a nakonec se to stalo jedním z jejích výjimečných rysů jako herečky a zpěvačky. Zatímco Monroe natáčela svůj poslední film, Něco to musí dát , její koktání se vrátilo, takže bylo pro herečku velmi obtížné přednést své repliky . Později byla z filmu vyhozena.

https://www.vo­gue.com/article/ma­rilyn-monroe-five-things-you-didnt-know

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Ano. Na prořízlou pusu u žen dobře fungoval středověk. Cvičně se prořízla ústa a hnedle byla bez jazyka 🤷‍♂️… nevím teda jak v civilizovaném světě dopadla ta Marilyn.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dubraro

Není to tak jednoduché. Hubatá byla, to jo. Ale také nešťastná a depresivní. Zemřela na předávkování léky. Nejkrásnější žena všech dob.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek