zzzzz

Měla by být maturita z matematiky povinná?

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/263196-kalkulacky-znalosti-nenahradi-horoval-klaus-za-povinnou-maturitu-z-matematiky.html

Nejlepší odpověď
Drap

Určitě ne. K čemu bude například absolventovi konzervatoře ?

Další odpovědi
anonym

Souhlasila bych s ní u přírodovědných oborů. U humanitních mi to připadá zbytečné.

Amie

No, my ji nemáme … tedy doufám. Za to máme na školní maturitě povině cizí jazyk a češtinu a jsem spokojená i s tou státní. Maturita z matiky b byla moje smrt. Ano, základy umí každý, ale čím dál zjišťuji, že výklad učitelk je pro mě čínštinou a ještě mě to nejen nebaví ale ani nezajímá. Jsem spíš psychologicky – humanitně založená, takže vše co souvisí alespoň trochu s matematikou je pro mě vzádelé a děsivé.

Takže představa že stojím před komisí a mám maturovat z matiky je jedna z nejhoších nočních můr. Já bych to nedala.

Michal Kole

Já bych byl pro u technických oborů,na jazykovém gymnáziu mi to příjde zbytečné

Ravenne

Já maturovala z matiky (lehčí verze) dobrovolně (měla jsem ji jako nepovinný předmět vedle povinné češtiny a angličtiny) a nebyla to žádná hrůza – podívala jsem se na to pár dní předem, protože jsem se primárně věnovala povinným předmětům, a udělala jsem to. A to jsem nebyla žádný gymnazista, ale studentka právní administrativy, kde jsme měli matematiku jen v tom nejzákladnějším smyslu :).
Doplňuji:
Tedy abych se držela otázky – maturita z matematiky není žádná hrůza, ale nechala bych to jako nyní, kdy se může volit mezi ní a cizím jazykem.