Měl by tu někdo zkušenost s používáním detektoru kovu a podařilo se Vám něco najít?

Jaký to byl typ a jak to vlastně funguje? Můžete prozradit i cenu? Je to hlučné, když to hledá a ještě hlučnější, když to něco zaměří?

Pak to dělá nějaký specifický zvuk podle vzdálenosti ke kovu? Mají některé typy a tichý režim a při detekci kovu třeba jen něco jako vibraci do držadla? Jde mi klid a možnost hledat na místech kde klid být má.

Odpovědi
Usoman

Detektor odhalí jen kov. Záleží na tobě, co chceš konkrétně hledat, kde hledat a v jaké míře. Pokud někde vypustí přehradu a ty tam budeš chodit od rána do večera třeba pár týdnů, určitě něco najdeš. Ale z 95% to budou obyčejný dráty, hřebíky atd. Takže bych se ozbrojil trpělivostí.

Nevím jak hluboký (do země) dosah má obyčejný detektor, ale co je hlouběji, tak je starší a tím i cennější. Hledači meteoritů nosí s dosahem 3 metry. V Polsku je několik dopadových ploch. Se štěstím tam můžeš najít velký kousek v hodnotě sta tisíců ne-li milionů.

Při hledání starožitností ti moc velký zisk nečeká. Pokud to máš jako koníček, tak je to jedno, co budeš hledat.

Drap

Záleží jaký máš detektor. Pokud tam nic neni, tak je v podstatě tichý. Začne pípat až při nálezu. U některých detektorů lze nastavit i ohlášení konkrétního kovu. Nálezů je v podstatě téměř všude dostatek. Většinou je to však šrot, i když občas se také zadaří a nález má slušnou, většinou historickou, hodnotu.