Lurius

Měl by dospělý a svobodný člověk používat označení „moje rodina“ pro svoji rodnou?

Vím že se to používá hlavně pro rodinu kterou člověk založí

Nejlepší odpověď
Filip84

On faktický, exaktní, význam slov a frasí není to samé, co přenesený význam slov a frasí.

Označení idiot, debil nebo imbecil není a priori pejorativní, ale odborný termín. Přenesený význam všech je prakticky synonymem.

Stricto sensu také můžeš říci o domu, že je „tvůj“, tedy říci „je to můj dům“, pouze tehdy, pokud jsi jediným vlastníkem zapsaným v Grundbuchu, a pokud k domu nejsou vázána žádná práva, např. zástavní právo smluvní, věcné břemeno atp., protože pouze tehdy je ten dům Tvé allodium, a tedy je to alloidní, tj. výhradně a jen Tvé, vlastnictví. Běžně Ti bude člověk mluvit o domu, jako o „svém“, i když tam bude „jen“ nájemcem se smlouvou na dobu neurčitou.

Přenesený, obvyklý a exaktní význam mají málo kdy totožný význam. Pak to může, samozřejmě, vypadat, když se vede diskurs na odborné úrovni, že slovíčkařím, no, neslovíčkařím, pokud jde třeba o právo, tak právo je malicherné a pravý význam pojmů je bezpodmínečně nutné znát a respektovat.

Další odpovědi
elkon

Když je to jeho rodina, tak je toto označení na místě. Nehledej v tom problémy. Až založí novou, tak to bude také jeho rodina, rodina se rozrůstá, čím více dětí, tím se více rozrůstá.

Kelt

Tak rodina může být pro někoho jen rodiče a sourozenci, někdo tam zahrnuje i další příbuzenstvo. No a nějaké spolky berou všechny členy jako rodinu.