Spongie

Matka mého kolegy a moje babička jsou sestřenice. V jakem příbuzenském vztahu jsem já s kolegou?

Odpovědi
elkon

Je to velmi vzdálený, nespecifikovaný vztah. Vše ostatní jsou jen spekulace.

Pepa25

Jste syn druhé sestřenice kolegy.

DoTazatel

Bratranec* z druhého kolene.

*A vlastně to nebude bratranec, ale asi spíš něco jako strýc z druhého kolene (jestli to existuje), protože vaše babička a jeho matka jsou sestřenice, tz., že by měl být Váš strýc než bratranec (protože sestřenice i třeba z jiného kolene jsou na stejné úřovni/linii… možná i podobně staré).
Druhé koleno je to proto, že nemáte stejného prarodiče (dědečka babičku), ale pra-prarodiče (tj. rodiře jednoho z prarodičů).