Mateřská dovolená,v kterém roce vznikla a jak dlouho mohly ženy tuto dovolenou čerpat?

Nejlepší odpověď
annas

Zákony týkající se sociálního zajištění matek pečujících o malé děti se v Evropě začaly objevovat na přelomu 19. a 20. století. První ucelené sociální politiky zavádějící nejprve tzv. mateřskou dovolenou byly uplatňovány po 2. světové válce a byly motivovány snahou vrátit ženy, které během války zastávaly práci mužů, opět do domácnosti. Dalším silným politickým motivem byla potřeba zvýšit porodnost.

Zdroj: http://www.eva­labusova.cz/clan­ky/vicerychlos­tni_rodicovska_do­volena.php

Další odpovědi
Miroslavst

Už je to dávno, ale myslím, že to bylo třeba i jen tři měsíce.
A taky záleží na tom v jaké zemi.
A slovo dovolená mi tam nějak nesedí-dovolenou si představuji jinak.